Луцький цукровий завод перероблятиме відходи на біопаливо

Керівництво Гнідавського цукрового заводу пішло назустріч міській владі у питанні усунення неприємних викидів в атмосферу міста.

Про це заявив заступник міського голови Костянтин Петрочук під час зустрічі з журналістами.

Чиновник повідомив, що керівництво виділило вже близько 300 тисяч гривень на вирішення цієї проблеми. Мовляв, вони розуміють, що процес бродіння браги провокує збільшення викидів газів та неприємного запаху в атмосферу.

«Завод почав обкопувати відстійники екскаваторами. Вони нагортають землю, аби туди не було доїзду для несанкціонованого зливу відходів, які разом з фекальними відходами і запахом браги створюють гримучу суміш. Також звод виділив гроші на знезараження території, де були виявлені трупи тварин», – повідомив Костянтин Петрочук.

Тим не менше, сьогодні лучани зранку вчергове відчули неприємний сморід, який простягнувся до самісінького центру міста. Однак, за словами заступника мера, причина дещо інша — виявилось, що в системи викинули дещо більше відходів, ніж передбачалось.

«З заводом вже домовлено, що вони запустять переробку відходів. Вони самі зацікавлені в цьому, тому готові переробляти відходи і добувати з них біоетанол. Домовились, що відбирання газу запустять до осені. В цей процес вже включились європейські фахівці. Завод йде назустріч», – розповів Костянтин Петрочук.

Залишити відповідь