Луцька влада не контролює злив відходів у каналізацію

Міська рада обіцяє посилити контроль за зливаннями відходів у загальноміську каналізаційну мережу з асенізаторних машин.

Про це заявив заступник міського голови Костянтин Петрочук під час зустрічі з журналістами.

Зокрема, він повідомив, що несанкціонованих зливів дуже багато і влада не встигає фіксувати і попереджати подібні випадки. Більше того, він повідомив, що під час обходу території, де розташовані поля фільтрації, було виявлено також своєрідний каналізаційний колодязь — яму, у яку нелегально з асенізаторських машин зливають фекальні відходи.

«На жаль, ми не можемо контролювати несанкціоновані зливи фекальних відходів у загальноміську мережу по всьому місту. Не поставиш ти кожні 50 метрів по муніципалу, який буде виписувати штрафи», – зазначив Костянтин Петрочук.

Разом з тим він відмітив, що міська влада буде звертатись до громадських організацій та формувань охорони громадського порядку з проханням допомогти у патрулюванні території міста та виявленні осіб, які здійснюють незаконні зливання відходів.

«Будемо звертатись в «Самооборону», «Варту порядку» та інших організацій за допомогою. Будемо посилено залучати муніципальну поліцію для фіксування таких випадків. Але повірте — штрафи там невеликі, і вони не бояться цього», – запевнив чиновник.

В той же час він повідомив, що не відає, скільки становить розмір штрафу за незаконне зливання відходів з асенізаторських машин, проте запевнив, що муніципали попередньо неодноразово виписували штрафи.

Тож громадські активісти запропонували встановити єдиний пункт для зливання відходів і затвердити чіткий графік. Мовляв, лише півтора десятка підприємств у Луцьку отримали дозвіл на скидання відходів у каналізаційну мережу зі спецмашин, та насправді кількість заповнених цистерн в рази більша, і ніхто цього не обліковує. Так, як і те, хто і в яку пору доби та в якому місці здійснює злив.

Натомість Костянтин Петрочук запевнив, що здебільшого погоджено злив лише до 19:00, тому всі ті, хто вночі спорожняє свої цистерни з фекальними відходами, — вже порушники.

Тож він обіцяв розглянути пропозицію впровадження чіткого графіку для таких підприємств і порушуватиме питання про підвищення розміру штрафів за несанкціоноване зливання в каналізаційну мережу міста.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що у Луцьку знайшли три причини нестерпного смороду.

Згодом стало відомо, що луцький цукровий завод перероблятиме відходи на біопаливо.

Залишити відповідь