Луцька влада назвала 3 причини нестерпного смороду в місті

Луцька міськрада визначила три причини появи і поширення у місті нестерпного смороду. Про це під час прес-конференції повідомив заступник міського голови Костянтин Петрочук.

За його словами, після зими з настанням теплої погоди на лінію екстреного реагування міської ради 15-80 почало надходити багато дзвінків зі скаргами лучан на неприємний запах.

«Була перевірка Держекоінспекції. Це проблема комплексна для всього міста. Але ми встановили 3 причини виникнення та поширення цього нестерпного запаху в місті. Перша — це те, що на території цукрового заводу було встановлено заводик по виробництву етилового спирту. За рахунок додавання дріжджів утворюється брага, яка й виділяє газ з неприємним запахом. Також завод відкачує фекальні відходи, які і виявляють такий агресивний сморід», – розповів новоспечений заступник міського голови Костянтин Петрочук.

Друга причина, на думку чиновника, — це збільшення несанкціонованих скидів каналізаційних відходів на поля фільтрації цукрового заводу за мікрорайоном Вересневе.

«Фактів виявлено не було, але місцеві мешканці розповідають, що тут постійно приїздять машини і зливають каналізаційні фекальні відходи. Хто ж там за ними буде бігти і питати, чи санкціоновано», – повідомив Костянтин Петрочук.

Третім фактором поширення в Луцьку нестерпного смороду є вивезення фекальних відходів з території села Гірка Полонка.

«Основна причина — це взаємодія фекальних відходів, відходів з виробництва браги, відходів трупів тварин, які тут також несанкціоновано скидають переробні підприємства», – резюмував чиновник.

Він розповів, що після четвергового протесту місцевих мешканців, було проведено переговори з керівництвом Гнідавського цукрового заводу з залученням санепідслужби та спеціалістів хімконтролю. За результатами перемовин, на території полів фільтрації розпочалась робота зі знезараження та приглушення процесів бродіння і гниття.

«Після скарг ми намітили план дій і за 4 підходи вдалось усунути запахи шляхом розпилення хімречовин. На жаль, ми не можемо контролювати несанкціоновані зливи», – зауважив Костянтин Петрочук.

Залишити відповідь