Ковельчани їдуть до Президента вимагати закриття ветсанзаводу

Люди, які хочуть жити в чистому, безпечному місті та позбутися всіх проблем, пов’язаних з Ковельською філією ДП «Укрветсанзавод», які вже не вірять обіцянкам представників влади різних рівнів, прийняли рішення їхати до Києва і там шукати вирішення проблеми.

Про це повідомляє видання ПроКовель.

Разом із міським головою вони мають намір із плакатами в руках «облаштуватися» біля Адміністрації Президента та Міністерства АПК, де пікетувати до тих пір, поки їхні вимоги зрештою не будуть почуті керівництвом держави, адже Ковельська філія з утилізації та переробки відходів тваринного походження – державне підприємство, керівництво якого знаходиться в Києві. А вимоги в активістів незмінні – закрити ветсанзавод, вивести звідти тваринні рештки, облагородити територію. А ще – вони вимагають відставки як голови Волинської ОДА Володимира Гунчика, так і його заступника, депутата Ковельської міської ради Сергія Кошарука, який, за їхніми словами, пообіцяв очистити підприємство від відходів до кінця квітня і не додержав свого слова.

Кілька місяців тому активісти оголосили безстрокову акцію протесту, в рамках якої перекрили в кількох місцях міжнародну трасу Київ-Варшава. А вчора на площі Героїв Майдану, що біля міського Будинку Рад, ще й розгорнули пікет із наметів, привезли сюди шини, встановили банери.


Сьогодні на позачерговій сесії міської ради, де приймалося рішення про виділення з міського бюджету додаткових 200 тисяч гривень на ліквідацію наслідків діяльності ветсанзаводу, вони знову озвучили свої вимоги.  До речі, депутати обласної ради не дали згоди на виділення грошей на ліквідацію екологічного лиха, мотивуючи це тим, що дана екологічна проблема – це проблема лише місцевого значення. Окрім внесення змін до міського бюджету, депутати на прохання громадськості міста ще погодилися створити тимчасову контрольну депутатську комісію з вирішення проблем Ковельського ветсанзаводу.

Наразі, за словами заступника міського голови Андрія Товстиги, з території сумнозвісного підприємства вже вивезено 600 тонн відходів, а днями планують відправити ще 15 наповнених вантажівок. Щоправда, про кінцеве місце їх прибуття, не йшлося, однак міський голова скромно натякнув, що дві громади Турійського району погодилися прийняти такий вантаж.

Людей в залі дуже обурювало й те, що перевезення і вивантаження трупних відходів відбувається вночі, без відома громад, на землях яких тихцем й скидається смердючий «подарунок». На захист жителів Ковельського району виступив голова районної ради Андрій Броїло, який закликав вирішувати екологічну проблему в законний та цивілізований спосіб, а передусім – дослухатися до думки селян. Він запевнив, що депутати райради готові до діалогу. Однак варто нагадати, що саме ними було прийнято рішення про заборону захоронення відходів ветсанзаводу на землях району.

Олег Кіндер нагадав присутнім, що вибір земельної ділянки, де утилізують  відходи, не входить в компетенцію Ковельської міської влади. Даним питанням займається регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Волинській області. Вони ж забезпечують лише вивезення з території Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод»  сировини тваринного походження, на що, відповідно, і виділяються гроші з міського бюджету.

Громадські активісти наполягли, щоб депутати своїм волевиявленням підтвердили бажання їхати разом із протестувальниками до Києва. В результаті голосування з 26 присутніх народних обранців – 19 сказали своє тверде «так».  Тоді Олег Кіндер порадив  скласти список усіх охочих їхати під Адміністрацію Президента та до Міністерства АПК, щоб бачити, скільки необхідно замовляти транспорту. Домовилися, що в Києві акцію протесту розпочнуть в середу з 9 години ранку.

Залишити відповідь