Чому 8 травня відзначають День пам’яті і примирення

В Україні у понеділок, 8 травня, відзначають День пам’яті і примирення.

Нову традицію вшанування жертв Другої світової війни розпочали в 2015 році. Так Україна приєдналася до загальноєвропейської традиції, повідомляє «112 Украина».

9 квітня 2015 року Верховна Рада України встановила 8 травня Днем пам’яті і примирення в честь всіх жертв Другої світової війни. Закон прийняли відповідно до рекомендаційної резолюції ООН від 2004 року, яка проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті і примирення та запропонувала державам-членам ООН, крім святкування своїх Днів перемоги чи визволення, щороку відзначати данину пам’яті всіх жертв Другої світової війни.

Під час святкування Дня пам’яті і примирення в Києві та обласних центрах біля пам’ятників і меморіалів, присвячених увічненню перемоги над нацизмом та вшанування пам’яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років, встановлюють почесну варта, а також кладуть вінки і квіти.

З 2014 року символом Дня примирення та Дня Перемоги в Україні став червоний мак. Це міжнародний символ пам’яті жертв усіх військових і громадянських збройних конфліктів.

У більшості європейських країн і в США 8 травня відзначають День перемоги у Другій світовій війні — V-E Day, або Victory in Europe Day. Тому що 7 травня був підписаний акт капітуляції Німеччини, а 8 травня він набув чинності за середньоєвропейським часом.

Залишити відповідь