Волинь: просять замінити таблички про «буржуазних націоналістів»

У Шацькому районі просять зняти антиукраїнські написи на обелісках часів Другої світової війни.

Про це інформує Район. Шацьк.

Депутат Шацької районної ради від ВО «Свобода» Андрій Лисий на черговому засіданні сесії, яке відбулося 28 квітня, озвучив запит до Шацької райдержадміністрації про необхідність заміни антиукраїнських написів та радянської символіки на обелісках Слави Шацького району.

За його словами, на обеліску у селі Вілиця написано: «Односельчанам, які віддали своє життя за радянську владу і загинули від фашистських окупантів і українських буржуазних націоналістів».

«Такі написи дезінформують людей, зокрема дітей, адже роблять ворогами патріотів, які боролися за Україну і віддавали за неї свої життя. В теперішній час російсько-української війни, на якій гине цвіт нації, це є злочином», – зауважив депутат.

Відповідно до Закону про декомунізацію Андрій Лисий запропонував створити комісію, яка б детально вивчила це питання, та найближчим часом вжити заходів щодо заміни антиукраїнських написів на обелісках.

Депутат Володимир Найда висловився проти таких дій, оскільки, з його слів, «це є наша історія».

Депутат Ольга Сахарук пояснила йому, що підтримуючи запит, обранці громади голосуватимуть не за конкретні дії, а за рішення спрямувати звернення до Шацької РДА. Саме остання, в свою чергу, і вирішуватиме, чи виконувати його, чи ні.

Депутати Шацької районної ради підтримали запит депутата, проти проголосував лише Володимир Найда.

Залишити відповідь