На КП «Ласка» замість продуктів у морозилках… трупи собак

На Луцькому КП «Ласка» знову переполох — волонтери знайшли у морозильних камерах мішок з трупами тварин.

Зокрема, сьогодні вранці, зоозахисники навідались на територію КП «Ласка», оскільки отримали від волонтерів інформацію про те, що у морозильних камерах, призначених для зберігання їжі для тварин — трупи собак. Прибувши на територію, вони застали троє працівників разом із заступником директора Сергієм Скумсом.

Зоозахисники жахнулись від умов утримання тварин на території комунального підприємства – хворі тварини перебували у клітках разом зі здоровими, наражаючи їх на хвороби. Так, до прикладу у вольєрі для котів поруч із двома вагітними кицьками сидів кіт у вкрай жахливому стані: очі тварини закипіли від гною, а з носа та рота тварини виділялась речовина. Ще один кіт був повністю покритий лишаєм. Обидві тварини мали очевидні ознаки задавнених хвороб, однак їх навіть не спромоглись посадити в окремий вольєр, аби не заражали невідомими інфекціями інших котів. І це в той час, як у загальному вольєрі поруч з ним перебувало до 10 здорових котів, в тому числі дві вагітних кішки.

Таку ж саму картину зоозахисники побачили і у вольєрах для тримання собак. На диво, приміщення, відведення під карантин — виявилось порожнім. Зоозахисники висловили підозри, що собак без витримування обов’язкового карантину просто знищили.

Та заступник директора запевнив, що всі вони живі і на період поки холодна погода — їх просто перевели у інший вольєр. Та де саме перебувають ці собаки він так і не показав, натомість вказав на один з секторів де готують їжу тваринам. Мовляв саме там зараз розмістили собак з щенятами, оскільки у цьому приміщенні тепло.

Щоправда в інших вольєрах картина виявилась більш жахливою: у кількох загратах хворі тварини замість їжі їли свій послід, який змішався з багнюкою та залишками вчорашніх харчів. Вочевидь, собаки перевернули миски з їжею і від голоду почали вилизувати землю разом з багнюкою та власними фекаліями. Від тотальної антисанітарії та недогляду собаки перебувають у жахливому стані — багатьом необхідна допомога ветеринара. Та його на час візиту зоозахисників на території КП «Ласка» не було.

Оглянувши вольєри та побачивши усі жахливі умови тримання тварин жінки настояли на тому, аби їм відкрили останній ангар, де стоять автомобілі, належні КП «Ласка», а також морозильні камери.

«Покажіть будь-ласка нам морозильні камери, придбані за гроші волонтерів, спеціально для зберігання продуктів харчування для тварин. Чому ви не хочете відкривати ангар і показувати холодильники? Тому що вам вочевидь є що приховувати», – звернулась до заступника директора КП «Ласка» зоозахисниця Інна Хоміцка.

Однак, Сергій Скумс відмовився відчиняти решту приміщень і порадив звертатись до керівника комунального підприємства. Та на жаль директора КП «Ласка» Дани Новарчук у понеділок з самісінького ранку на території притулку не виявилось. За словами її заступника — директор перебуває у міській раді у дуже важливих справах. В той же час, на робочому місці виявилось всього 4 з 19 працівників КП «Ласка».

Зрештою, зоозахисниці та волонтери вирішили викликати поліцію, аби зафіксувати не допуск громадськості та журналістів та заявити про жорстоке поводження з тваринами.

«Це не можна назвати нормальними умовами утримання тварин — це знущання, це те що називають жорстоке поводження з тваринами, а це вже кримінальна відповідальність. Вони приховують цей безлад, який твориться на території комунального підприємства «Ласка» і винищують тварин. Чому ми, як волонтери, які здаємо постійно гроші на допомогу тваринам не маємо права перевірити у якому стані вони перебувають. Ми перевірили, і те що ми побачили нас просто вбиває — у вас там в морозильних камерах сховані трупи тварин і ви це намагаєтесь приховати», – заявила Інна Хоміцка.

За кілька хвилин майже одночасно на територію комунального підприємства прибуло одразу 2 машини патрульної поліції. Також з їх появою на територію КП «Ласка» прибула і директор Дана Новарчук. Вона одразу ж попросила поліцейських вивести людей за межі території комунального підприємства, заявивши, що люди сюди проникли незаконно.

«Є графік відвідувань притулку, а ви сюди пробрались незаконно, не узгодивши це ні з ким. Графік є вивішений з печаткою на воротах «Ласки», ви б мали зателефонувати і попередити. А тут ви вриваєтесь на територію, блокуєте роботу комунального підприємства і чините якісь провокації», – заявила Дана Новарчук.

Проте, зоозахисники повідомили поліції, що підозрюють вчинення злочину на території ангару де зберігаються трупи тварин, тому попросили наглянути за дотриманням громадського порядку. Також вони зауважили, що «Ласка» є комунальним підприємством і територія та майно — також у комунальній власності, тож це — власність громади.

Та, Дана Новарчук заперечила, мовляв час відвідування притулку суворо регламентований міською радою і є відповідне розпорядження затверджене її печаткою. Однак відшукати підтвердження її слів нам так і не вдалось. А роздрукований графік відвідування притулку, який вивісили на паркані — простий папірець, який не має ніякої юридичної сили, адже офіційно оприлюдненого порядку діяльності КП «Ласка» – ніде немає.

Директор КП «Ласка» продовжила настоювати на тому, що це її територія і нікого з сторонніх тут бути не може. Зрештою, вона зателефонувала комусь на телефон і зі словами «поговоріть будь ласка з заступником міського голови, він вам все пояснить» – вручила телефон одному з патрульних. Тим часом вона продовжила сперечатись з зоозахисниками і також почала виганяти за межі комунального підприємства журналістів Волинського агентства розслідувань, звинувативши в упередженому ставленні до її персони.

«Вийдіть будь ласка, нехай прийде інший журналіст від вашого видання тоді я пущу. Де ваше журналістське завдання? Я вже написала на адресу вашого видання, щоб по темах КП «Ласка» скеровували до нас іншого більш компетентного журналіста», – заявила вона з обуренням у бік журналістів.

Однак після нагадування про кримінальну відповідальність за перешкоджання журналістській роботі та виконання обов’язків відповідно до чинного законодавства, Дана Новарчук вгамувала свої емоції.

Щодо патрулів, то поліцейські навіть після телефонних перемовин з таємничим «заступником міського голови» заперечив директору комунального підприємства те, що вони мають повноваження вивести громаду за межі території КП «Ласка».

«Це територія комунальної власності, це не приватна власність, тому я не маю підстав для того, аби виганяти людей. Я не можу вигнати журналістів», – констатував один з патрульних поліцейських.

В той же час волонтери відмітили, що під виглядом заступника мера, поліції запропонували поспілкуватись з екс-віце-мером Святославом Кравчуком, якого називають «патроном Дани Новарчук».

«Нам відомо ким вона прикривається, але яке відношення зараз до комунального підприємства має Святослав Кравчук? Він вже не при посаді заступника, проте вона продовжує прикриватись ним», – зауважила одна з волонтерок Наталія.

Та вочевидь слова «таємничого заступника мера» були не надто переконливими для поліції, оскільки вони відповіли, що не бачать жодних порушень з боку громадськості і не в праві вигнати їх за межі території. Також вони попросили показати документ, яким згідно законодавства відвідувачам заборонено перебувати на території КП. Однак, у Дани Новарчук жодних документів не виявилось. Тож їй не лишилось нічого іншого, як показати зачинений ангар, де зберігались морозильні камерами з трупами мертвих собак.

Однак, вона поспішила запевнити, що ці собаки були підібрані мертвими на вулицях міста і складені у вільну морозильну камеру.

«Коли вона повністю буде заповнена ми викличемо «Луцькспецкомунтранс», з якими у нас укладено договір на вивезення відходів та сміття. Ми не можемо вивозити кожен труп окремо бо це дорого. Ми за кожен вивіз платимо 700 гривень. Тому ми складаємо їх на зберігання у морозильну камеру», – заявила вона.

Щодо того, чому тіла тварин зберігаються у холодильній камері, придбаній волонтерами для зберігання продуктів, то вона відповіла, що попередня морозилка зламалась і не було де складувати тіла загиблих тварин. Також вона показала окремий холодильник з м’ясом та рибою, якими годують тварин. За словами Дани Новарчук велику морозилку за 130 тисяч гривень вона виграла, тож тепер усі продукти зберігаються тут.

Таким чином, тут же постає питання, чому тварин годують незрозумілим коричневим варивом в перемішку з фекаліями та багнюкою, коли морозильні камери повні м’яса та риби? Чи це лише для відводу очей у разі якоїсь перевірки?

Тим не менше, зоозахисниці поспілкувались з поліцією та попросили викликати слідчих, аби зафіксувати порушення.

Не на камеру, патрульні відмітили, що самі шоковані картиною на території КП «Ласка» і порадили ініціювати перевірку діяльності комунального підприємства виконавчими органами влади та відповідними санепідслужбами. Мовляв, можливо у такий спосіб вдасться навести лад на території комунального підприємства. У приватній розмові заступник директора також визнав, що на комунальному підприємстві не все гаразд з санітарією і собаки дійсно часто помирають. Мовляв, за такої антисанітарії та при такій зарплатні — бажаючих працювати немає.

Тим не менше, надалі цим питанням планують розбиратись не лише депутати, а й відповідні органи, оскільки це вже не перше порушення зафіксоване на території КП «Ласка».

На завершення слід відмітити, що директор КП «Ласка» навіть у відведений нею час (пн-пт 15:00-17:00) вона так і не дозволила волонтерами зайти на територію комунального підприємства, пославшись на те, що вони хочуть вчергове викрасти трупи тварин. Тим не менше, сьогоднішній візит Дана Новарчук назвала спланованою провокацією з метою дискредитації її, як директора комунального підприємства. І це в той час, коли саме вона вдається до підпільних воєн з луцькими зоозахисниками насилаючи на них перевірки, пишучи заяви до поліції та зводячи наклепи.

12 коментарів

 1. пхпххпх сказав:

  Ой не можу, яка ж Данс урига

 2. 123 сказав:

  Вона давно дискредитувала себе як керівник і як зоозахисник

 3. Коментатор сказав:

  Надіємось цього разу вона не уникне відповідальності за скоєні злочини

 4. Анти ласка сказав:

  Знаходьте у фейсбуці групу Анти Ласка, підписуйтесь, дізнаєтесь як волонтери намагаються захистити тварин від цієі … Незнаю як сказати

 5. Волонтери сказав:

  На своіх сторінках у соцмережах вона блокує всіх, хто задає незручні питання про іі діяльність

 6. 234 сказав:

  Ганьба Дані! Нарешті взяли за зане позорся, звільнись сама

 7. Добродій сказав:

  Сама б жерла фекаліі на нарах за жорстоке поводження з тваринами

 8. Квітка сказав:

  В тюрму іі!! Коли цим займуться відповідні органи!????

 9. Ваня сказав:

  А чому вона досі у кріслі?!?!?!

 10. Панянка сказав:

  Кожен день щось трапляється в притулку, тото трупи то скандали, то хвороби, розкрадання, а вона і досі там, … Невже мало підстав для звільнення?????????? Поясніть мені

 11. Анна сказав:

  блін, це ж ким треба бути, щоб так робити??? падлюка

 12. Толік сказав:

  Забрала одну собаку разок… Я думав винести їй двері і табло. Сука я її тими таблєткамии для спокою колись накормлю

Залишити відповідь