Цьогоріч «Ніч у Луцькому замку» проведе… Пустовіт

«Вітер змін», принесених у міську раду переворотом УКРОПу, докотився навіть до організації арт-фестивалю «Ніч у Луцькому замку».

Зокрема, як пише видання Конкурент, відтепер цей арт-фестиваль організовуватиме… Григорій Пустовіт.

Незважаючи на те, що минулорічна команда організаторів розпочала підготовку два місяці тому і вже мала чимало напрацювань, на цьогорічний захід нещодавно обраний частиною депутатів в.о. міського голови за декілька місяців до проведення самого фестивалю несподівано вирішив втрутитись і відсторонив їх від організації.

Варто зауважити, що одним із організаторів цьогорічного фестивалю мав бути колишній заступник Миколи Романюка Юрій Моклиця, який минулоріч був координатором цього заходу від міської ради.

«Вийшло так, що ані я, ні Руслана, ні Алла не мали відношення до міської ради. Ми вирішили цей процес, так би мовити, легалізувати. Тобто попросили в міськради, щоб вони дали якийсь офіційний папір, що ми маємо якісь повноваження і право проводити цей захід. В нас уже була концепція, але нам сказали: «Вибачте, ви вже цього року не проводите фестиваль», – сказав Юрій Моклиця.

Очевидно, що Ігор Поліщук вирішив, що для фестивалю буде краще, якщо організатором буде міська рада, а саме департамент культури міськради, де концепція тільки напрацьовується. Навіть розпорядження про створення оргкомітету з’явилося на світ зовсім нещодавно, 19 квітня. До складу оргкомітету цього арт-фестивалю увійшли лише чиновники. До речі, головою оргкомітету буде нинішній заступник Поліщука Григорій Пустовіт. Нарада з приводу проведення фестивалю теж відбулась зовсім нещодавно – за декілька днів перед Великоднем.

«Учора в мене була нарада з приводу цього фестивалю, в якій взяли участь Тетяна Гнатів (начальник департаменту управління культури), Олексій Веремійчик (начальник відділу у справах молоді та сім’ї Луцької міської ради), Катерина Теліпська (начальник управління розвитку туризму та промоції міста Луцькради) – це люди, які будуть займатися цим фестивалем. Моє завдання для цих людей і для самого себе – щоб цей фестиваль був найкращим за всі роки, які проводився», – сказав Ігор Поліщук.

Юрій Моклиця вважає, що розпочали підготовку до організації такого арт-фестивалю дуже пізно. Адже навіть минулорічні організатори розпочали її ще два місяці тому й це теж було трохи пізно. Оскільки підготовку до такого масштабного заходу, зі слів Юрія Моклиці, потрібно було б почати одразу після завершення «Ночі у Луцькому замку» у 2016 році.

Тетяна Гнатів розповіла, що зараз вони формують бюджет, концепцію і проводяться перемовини з учасниками.

«Концепція лише напрацьовується. Однак ми вели перемовини про те, щоб розширити межі фестивалю, й зараз працюємо над тим, щоб гості, які приїдуть, мали чим зайнятись наступного дня. Думка є така: побачити ніч у замку і мистецькі атракції. А також показати день у замку і продемонструвати туристам ще якісь цікавинки – музей дзвонів, музей книги, художню галерею», – сказала Тетяна Гнатів.

Юрій Моклиця навпаки вважає, що оскільки тут є фінансова складова і, відповідно, корупційний ризик, то такі заходи повинні організовувати люди, які не мають до міської ради прямого відношення. Міська рада лише має сприяти організаторам у проведенні заходу, але в жодному разі не керувати фінансами фестивалю.

«Чиновник міської ради не повинен організовувати заходи – він менеджер. Він має створювати умови. Наприклад, під час минулорічної організації фестивалю фінанси через мене не йшли, я лише був координатором від міськради. Там був підприємець, оформлений на Доманську. Вона про все повністю відзвітувалась перед спонсором і повернула йому невикористані кошти», – сказав Юрій Моклиця.

4 коментарі

 1. 321 сказав:

  Це успіх. Тепер ніч буде комсомольска.

 2. Роман сказав:

  Та він ДПЮ і мене у школі викладав. Який з нього менеджер. 4П

 3. leon сказав:

  Думаю, що в Луцьку є багато ініціативних молодих людей, які хочуть і можуть проводити такі заходи професійно і цікаво. А Пустовіту я взагалі не вірю і не бачу його як організатора таких фестивалів…

 4. Лучанин сказав:

  ПАЛИЦЯ і його КЛОУНИ, ГЕТЬ З ЛУЦЬКА. Банда гнид яка грібе все під себе. Просто нема слів…

Залишити відповідь