На Волині орендатори ставка «висушили» орнітологічний заказник

В орнітологічному заказнику «Рокинівський» невідомі спустили водойму, вибрали рибу і залишили ставок напризволяще. Від цього потерпають рідкісні птахи, які тут оселилися.

Про це повідомляє ВРД НС ТРК України.

Проблеми зі ставком в орнітологічному заказнику «Рокинівський», що у селищі Рокині Луцького району, розпочалися ще торік восени. Цього року все  повторилося знову на Великодні свята. Зі слів мешканців селища, невідомі спустили воду, вибрали рибу і залишили ставок напризволяще. Тепер сірим чаплям, лебедям і чорним бусликам, які щороку прилітають, щоб вивести своє потомство, ніде жити.

Коли наша знімальна група приїхала в Рокині, то замість мальовничої водойми ми побачили малопривабливу картину. Раніше сюди приїздили відпочивати не лише мешканці сусідніх сіл, але й лучани – чудова природа, відпочинок на свіжому повітрі, риболовля. Проте усе це – в минулому. Наразі 12 гектарів водного плеса перетворилися на справжню пустку.

Виявляється, це здійснив один підприємець із міста Луцька – Сергій Балабух, який повідомив, що має договір оренди на гідротехнічні споруди, – розповідає громадський активіст Олександр Середюк. – Ми здивувалися, адже це не проста водойма, не простий став, це – орнітологічний заповідник, сюди прилітають птахи, за десятки тисяч кілометрів з теплих країв, аби вивести своє потомство».

Як розповіла колишня Рокинівська сільська голова Леся Яцушек, другий рік ставки є комунальною власністю громади. Вони не здані в оренду. Натомість, в оренду надані гідроспоруди.

«Через фонд держмайна були надані в оренду гідроспоруди, які є на території ставка, підприємцю поза сільською радою. Через те, що вони розміщенні на нашій території, згода селищної ради мала бути, – переконана в.о старости смт. Рокині і Брище Леся Яцушек. – Фонд держмайна, не зважаючи на наші попередження, щоб не надавати гідроспоруди без нашої згоди, надав їх підприємцю. Договір оренди ми не бачили, але інформацію маємо».

Ситуацію прокоментував і сам Сергій Балабух. Зі слів, Олександра Середюка, саме він спустив воду зі ставка.

«Нічого я там не спускав, – каже Сергій Балабух. – Погані люди вибили дошки та зійшов ставок. Ось і вся історія. Я вчора був у Середюка, то ніби ніяких проблем та претензій немає. Нічого страшного. По новому закриємо, дошки поставимо і все буде добре».

Жителі селища Рокині пам’ятають, яким раніше був ставок, тому жалкують за знищеною природою.

За справу вже взялися спеціалісти Державної екологічної інспекції в області. Найближчим часом вони здійснять перевірку за зверненням громади селища Рокині.

До слова, ставки у заказнику – це штучні водойми, пристосовані до заплави річки Сарна. Там протягом усього часу гніздилися лебеді-шипуни, сірі чаплі та чорний бусел, занесені до Червоної книги України.

2 коментарі

  1. Лучанин сказав:

    за яйця підвісити виродків

  2. ще один лучанин сказав:

    да самі рокинці і спускають ті стави вже другий рік підряд.всі це пркрасно знають.

Залишити відповідь