Кошарук хоче, щоб Гузь «вгамував» пікетувальників ковельського ветсанзаводу

Заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук, хоче, щоб нардеп Ігор Гузь «зрозумів усю делікатність ситуації і вгамував запал пікетувальників», які протестують через ситуацію на Ковельському ветсанзаводі.

Про це Кошарук пише у свому блозі.

Нагадаємо, у Ковелі розташована філія ДП «Укрветсанзавод», яка займалася переробкою тваринних решток. Через низку порушень на територію підприємства привезли значно більше відходів, ніж воно здатне зберігати та переробляти, тому їх фактично залишали на відкритому повітрі та закопували в землю.

Слідчі Ковельського відділу поліції за процесуального керівництва місцевої прокуратури оголосили про підозру в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 364 та частиною 1 статті 239 Кримінального кодексу України директорові Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод». Мова йде про зловживання службовим становищем та забруднення земель відходами.

Окрім того державна екологічна інспекція у Волинській області перевірила Ковельську філію ДП «Укрветсанзавод» і виявила забруднення прилеглої до підприємства території, внаслідок скиду неочищених стічних вод з площадки для прийому відходів забою тварин. Загалом сума збитків, завданих державі, складає 829 651,89 гривні.

Також критична ситуація на підприємстві викликала масові протести місцевих мешканців та активістів «Національного корпусу». До них приєднався нардеп Ігор Гузь, який закликав перекривати дорогу через неефективну боротьбу із НС на заводі.

«Шкода, що люди уже не вірять своїм землякам та вимагають безліч запевнень та гарантій: живемо ж в одному місті. Отож, аби заспокоїти громаду, я написав заяву на звільнення із займаної посади заступника голови Волинської ОДА. Якщо мені не вдасться до 28 квітня вжити заходів, аби відходи з Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод» було вивезено, то я прошу в голови ОДА розглянути питання про мою відставку. Змалку звик відповідати за свої слова, за свої вчинки», – обіцяє Кошарук.

Він впевнений, що відходи, які знаходяться на поверхні території ветсанзаводу, до 28 квітня вивезуть на утилізацію і переробку: «За той час, коли пікетувальники неспокійно чекали і подекуди навіть гарячкували, фахівцями було розроблено кілька варіантів, як позбутися тваринних рештків – 500 тонн кісток і 1500 тонн пір’я та кишківників».

«Три філії ДП «Укрветсанзавод» погодилися приймати на переробку певну частину відходів з ковельського ветсанзаводу. До слова, на інших підприємствах ситуація не краща ніж у Ковелі. Там чекають на переробку десятки тисяч тонн тваринних відходів. Для прискорення виконання заходів комісія розглядає й інші варіанти, зокрема утилізацію на землях військових. Пропозиція щодо залучення військових надійшла також й від обласної ради», – відзначає посадовець.

«Нині на боці пікетувальників політик-революціонер Ігор Гузь. Він неоднарозово сам себе так називав. Справді Ігоря Володимировича можна побачити на найрізноманітніших акціях протесту. Однак хотілося б, аби він теж зрозумів усю делікатність ситуації і вгамував запал пікетувальників. Направив зусилля на роботу в комітетах Верховної ради, щоби допомогти урядовцям швидше вирішити проблему та локалізувати надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Нам потрібна робота фахівців та виваженість у рішеннях і діях», – звертається він до Гузя.

1 коментар

  1. Лучанин сказав:

    А коли почнуть садити тих хто довів до такого??? чиновники і прокуратура яйця мнуть, а громада повина потім розхльобувати???? ПОСАДІТЬ НА НАРИ тих хто це допустив. Не країни, а гребаний ЦИРК.

Залишити відповідь