Сімейне насилля чи оббріхування: волинський високопосадовець – в епіцентрі скандалу

Spread the love

Волинянка Марія Карбовська розповідає, що через насильство зі сторони чоловіка розлучилася з ним, як тільки сину виповнився рік.

Та незважаючи на це, два роки поспіль екс-чоловік продовжує знущатися з неї та її сім’ї. А нещодавно взагалі звернувся до виконавчої служби, начебто через те, що вона не виконує рішення суду  і не дозволяє йому бачитися з сином. Тепер жінці доведеться сплатити більше 6 тисяч гривень виконавчого збору.

За рішенням Рожищенського районного суду Волинської області від листопада 2016 року хлопчик залишився з матір’ю, а батькові дозволили бачитися з сином щосуботи у визначений для цього час  – з 13:00 до 15:00.

Натомість колишній чоловік все заперечує і стверджує, що жінка його провокує кожного разу та все вигадує.

 

Екс-чоловік хотів викрасти сина

Марія пішла від чоловіка, як тільки народився син. А розлучилася, коли дитині виповнився рік.

Тепер вона із сином Святославом та батьками проживає в селі Тростянка Рожищенського району Волинської області.

«Спочатку було розпорядження Рожищенської райдержадміністрації, згідно якого він повинен був приїжджати одного тижня в суботу, наступного в неділю, а він ігнорував це розпорядження і приїжджав, коли йому хотілося. Одного разу, під час такого приїзду він намагався викрасти дитину. Посадив його на руки, почав закривати двері в автомобілі і я не знаю, як мені вдалося цьому запобігти. Після цього рішення суду змінили і тепер він має право приїздити лише в суботу. Але цим все не завершилося. Щоразу, коли він в нас, то знімає мене на камеру, мовляв, намагається спровокувати і показати, що я погана мати. Погрожує, що позбавить материнських прав. І я знаю, що у нього є знайомі, які в цьому йому допоможуть. Також звертався в Службу у справах дітей, писав заяви в поліцію і на мене та мою сім’ю, звинувачуючи мене в тому, що я погано піклуюсь про сина», – розповідає жінка.

На заяви Марії в поліції ніяк не реагують. Незважаючи на те, що є довідки з лікарні про побої зі сторони колишнього, кримінальні провадження не відкривають. Востаннє, пригадує жінка, він її вдарив три тижні тому:

«Я зверталася в поліцію три тижні тому. Він мене тоді вдарив, коли приходив до дитини. Моя мама викликала поліцію, а він знову мене звинуватив в тому, що я не пускаю його до дитини».

Однак і після цього інциденту в поліції кримінальну справу не відкрили.

Крім психологічного тиску і насильства, екс-чоловік вдався і до так званих законних методів тиску.

«Він звернувся у виконавчу службу, аби вони змусили мене виконувати рішення суду, бо я начебто не дозволяю йому бачитися з сином. І тепер я маю заплатити більше 6 тисяч гривень. Де у мене зараз такі гроші? Я ж у декретній відпустці. Все трапилося 25 березня, коли ми з сином перебували у Луцьку в психолога Олени Звєрєвої. Є відповідні підтверджуючі документи. Того дня він приїхав, а нас не було. Викликав поліцію і  відразу звернувся у виконавчу. Вони фактично спрацювали на випередження», – згадує пані Карбовська.

Психологиня Олена Звєрєва підтверджує, що  вони перебували у неї на прийомі:

«Там ситуація складна. Чоловік постійно, цілеспрямовано здійснює насильство. Трирічний хлопчик це бачить. І в нього приїзд батька асоціюється вже із поліцією, яку викликає або мама, або тато. Із приїздом швидкої. Відповідно це дуже впливає на психіку дитини. Як і на Марію. Вона постійно перебуває під тиском, не встигаючи відійти від однієї зустрічі з екс-чоловіком, як наступного разу все повторюється», – розповідає Олена Звєрєва.

 

Безкарний, бо високопосадовець?

Екс-чоловік Марії, Віктор Дячук працює заступником начальника, начальником Луцького управління Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників Львова Міжрегіонального головного управління ДФС.

Марія пояснює таку незацікавленість поліції в розслідуванні саме впливовістю екс-чоловіка.

«Він приїжджає до нас і починає розповідати, що він впливова людина, а ми селюки. Це чують сусіди. До людей він ставиться з презирством і не поважає їх взагалі. Також шантажує мене тим, що як тільки я повернусь на роботу, то мені буде несолодко» – розповідає жінка.

Раніше Марія працювала головним бухгалтером в обласній стоматологічній поліклініці.

Розуміючи, що публічність може допомогти, після спроби викрадення сина жінка звернулася і до його керівництва:

«Ми писали скарги і на його роботу до Києва після того викрадення. Після цих скарг він почав судитися з нами через приниження його честі, гідності і ділової репутації. Ці суди тривали майже рік. Звертався в усі інстанції. І всі суди йому відмовили».

В селі знають про складну ситуацію в сім’ї Марії і на виконкомі сільради вирішили, що кожної суботи під час зустрічі з дитиною буде присутній староста.

Староста села Сергій Борщіюк розповідає, що вирішили прийняти таке рішення на виконкомі, аби підтримати Марію та її сім’ю.

«Я знаю сім’ю Марії, як порядну. Її батьків знаю. Вони мухи не образять. А тут кожної суботи, як чоловік приїжджає, пекло починається. Я особисто не бачив, як він її бив, але чув стільки криків і погроз, що я б не знаю, що зробив, якби так ображали мою доньку…» – зітхає чоловік.

 

Екс-чоловік все заперечує і каже, що його постійно провокують

Враховуючи обставини справи, а також високу посаду Віктора Дячука, ми вирішили звернутися до нього за коментарем. По телефону чоловік відмовився розповідати деталі і наполіг на зустрічі:

«Це моя особиста справа і я так просто не відступлю. Це вона вас направила до мене? Я вам кажу, я  вас попереджаю, що якщо ви будете писати про це, і я не знаю, що там буде, то якщо що, то я буду звертатися до суду», – у різкій формі по телефону звернувся високопосадовець до журналістки.

Після пропозиції зустрітися у нього на роботі він знову різко відповів медійниці: «Дорогенька, це сімейна справа. Я не розумію, чому ми повинні зустрічатися на роботі».

Наступного дня все ж вдалося поговорити із чоловіком.

На зустріч він приніс папку з документами, серед яких було багато звернень в поліцію щодо дій його екс-дружини Марії Карбовської та її сім’ї:

«Багато є що розповісти. Розпочну з того, що ніхто її не бив. Вона сама падала. А потім викликала поліцію і звинувачувала мене. І якщо вже на те пішло, я кожного разу, як вона говорить, здійснюю насильство, то чому вона камеру не поставить в хаті? А я кожного разу все знімаю на камеру, аби мати докази, що відбувається і що мене не пускають до сина. Я всього лиш хочу бачитися з дитиною. А навіть в ті визначені години мені не дозволяють. А щодо викрадення – то це взагалі абсурд. Я просто посадив його в автомобіль і сказав, що їдемо з сином на дівчата», –  переконував чоловік.

Під час зустрічі посадовець змінив тон розмови на спокійніший і сказав, що «в нього жорстка робота, а тому він так спілкується».

Крім того, зазначив, що сьогодні справа щодо приниження честі і гідності та ділової репутації, якої, мовляв, йому завдала екс-дружина, поскаржившись на його дії на роботу, перебуває у Верховному суді.

На зустріч запросив і свою племінницю Богдану, яка розповіла, що, мовляв, сім’я Карбовських не дозволяє їй бачитися з похресником.

 

Насильство в заможних сім’ях має більші загрози, – експерт

Віктор Вальчук, керівник волинської обласної правозахисної організації «Асоціація місцевого розвитку «Велес», розповідає, що питання насильства в сім’ях посадовців є набагато складнішим, аніж в пересічних родинах. І ситуація в цій сім’ї не поодинока:

«До мене звернулася Марія і розповіла про ситуацію. Я скажу, що часто в  жінок  в таких сім’ях діє синдром жертви, тому що вони применшують насильницькі дії свого чоловіка, звинувачуючи себе у всіх гріхах. Насправді можна побачити, що на людях такі пари ідеальні. І ніхто не знає, що відбувається, коли вони залишаються на самоті. Свого часу  ми розглядали випадок в Луцьку, коли майор міліції вчиняв насильство в сім’ї. Це дуже приховане явище. Сьогодні насильства в сім’ях заможних не менше, ніж в бідних і це не залежить від статусу. Навпаки, заможні чоловіки більш здатні психологічно тиснути та впливати, аби дружина з дітьми про це мовчали. І для жінки тільки заявити про це ризиковано».

Наразі Вальчук допомагає Марії знайти адвоката, аби змінити рішення Рожищенського районного суду:

«У зв’язку з тим, що дитину з 2015 року обстежує психолог і психолог наголошує, що треба обмежити спілкування з батьком, тому вважаю, що потрібно скасувати попереднє рішення суду щодо встановлення днів та годин для побачення з дитиною, та ухвалити нове – про повну заборону бачитися з батьком на певний час».

Про це говорить і психологиня Олена Звєрєва. «Варто, аби уникати надалі ускладнень, спілкування з батьком обмежити. Кожного разу для дитини зустріч з батьком – це стрес, і це погано позначається на його психологічному стані», – переконує вона.

Наразі Віктор Дячук бачиться із сином щосуботи у присутності інших осіб. Журналістку він намагався переконати в тому, що на таких зустрічах він наполіг особисто. Натомість, як ми уже згадували вище, таке рішення виконком сільради прийняв за зверненням Марії Карбовської. Це підтвердив і староста села.

 

Аріна КРАПКА

3 коментарів

  1. Пацай Лариса сказав:

    Таких нелюдів-чоловіків потрібно недопускати на державні посади,як воно може адекватно керувати ,якщо в своїй сім’ї лад не може навести? Шкода,що дитинка через цю дурість страждає ,діти повинні рости ,бачачи приклад любові і доброти від своїх батьків,а виходить,що син бачить батькову агресію

  2. Сімейний психолог сказав:

    Схаменіться , батько! Одумайтесь,до чого призводять ці ігри ,як вони вбивають і ранять душу вашої дитини.Ви розумієте,що Ви наносите непоправну шкоду сину? Зупиніться!

  3. Айдар сказав:

    Де та наволоч живе,хто скаже? Я про цього муд..ка. Нормальний мужик ніколи не підніме свою руку на жінку ще й при дитині! Суч..ра. Кончена. Хто б воно не було. Жди свого часу ,ти насільнік!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.