НАБУ: найгучніші справи та затримання за 2 роки

Spread the love

Національному антикорупційному бюро 16 квітня 2017 року виповнилося два роки.

У 2015 році Артему Ситнику вдалося обійти 176 кандидатів на посаду керівника НАБУ і очолити відомство, – повідомляє Канал 24.

«От я вийшов з Адміністрації Президента України, з цими двома документами і почав створювати НАБУ. Це було 16 квітня 2015 року», – пригадує Артем Ситник.

Завдання детективів – ловити хабарників найвищого рангу. Бюро формували на голому місці. Штат із двох сотень детективів набирали з нуля.

Сьогодні на рахунку співробітників НАБУ понад три сотні проваджень, майже сотня обвинувальних актів. 85 мільярдів гривень – таких збитків завдали державі корупціонери, які потрапили під приціл бюро.

 

Із найсвіжіших – справа екс-головного фіскала Романа Насірова. А також керівника ЦВК Михайла Охендовського. Щоправда, останнього суд відпустив додому під чесне слово. А Роман Насіров заплатив рекордну для України заставу – сто мільйонів гривень.

Боротися з корупцією, каже Артем Ситник, часто заважають саме суди.

«Це останній виклик для нас, для України. Якщо нам вдасться провести судову реформу – це буде точка неповернення в тих реформах, які проводяться в Україні», – переконаний Артем Ситник.

Не просто у НАБУ склалися стосунки із Гепрокуратурою. Інколи доходило і до бійок. Проте сьогодні про конфлікти Ситник воліє забути.

Голова Антикорупційного комітету Єгор Соболєв здобутками Бюро задоволений.

Найвідоміший український антикорупціонер Віталій Шабунін роботу українського антикорупційного Бюро порівнює з румунським DNA – національним антикорупційним агентством.

Проте, зловити хабарника за руку мало. Важче його втримати, каже атикорупціонер. Судді бояться розглядати справи навіть щодо хабарників середнього рангу. Для цього треба створити спеціальний Антикорупційний суд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.