НАБУ: найгучніші справи та затримання за 2 роки

Національному антикорупційному бюро 16 квітня 2017 року виповнилося два роки.

У 2015 році Артему Ситнику вдалося обійти 176 кандидатів на посаду керівника НАБУ і очолити відомство, – повідомляє Канал 24.

«От я вийшов з Адміністрації Президента України, з цими двома документами і почав створювати НАБУ. Це було 16 квітня 2015 року», – пригадує Артем Ситник.

Завдання детективів – ловити хабарників найвищого рангу. Бюро формували на голому місці. Штат із двох сотень детективів набирали з нуля.

Сьогодні на рахунку співробітників НАБУ понад три сотні проваджень, майже сотня обвинувальних актів. 85 мільярдів гривень – таких збитків завдали державі корупціонери, які потрапили під приціл бюро.

 

Із найсвіжіших – справа екс-головного фіскала Романа Насірова. А також керівника ЦВК Михайла Охендовського. Щоправда, останнього суд відпустив додому під чесне слово. А Роман Насіров заплатив рекордну для України заставу – сто мільйонів гривень.

Боротися з корупцією, каже Артем Ситник, часто заважають саме суди.

«Це останній виклик для нас, для України. Якщо нам вдасться провести судову реформу – це буде точка неповернення в тих реформах, які проводяться в Україні», – переконаний Артем Ситник.

Не просто у НАБУ склалися стосунки із Гепрокуратурою. Інколи доходило і до бійок. Проте сьогодні про конфлікти Ситник воліє забути.

Голова Антикорупційного комітету Єгор Соболєв здобутками Бюро задоволений.

Найвідоміший український антикорупціонер Віталій Шабунін роботу українського антикорупційного Бюро порівнює з румунським DNA – національним антикорупційним агентством.

Проте, зловити хабарника за руку мало. Важче його втримати, каже атикорупціонер. Судді бояться розглядати справи навіть щодо хабарників середнього рангу. Для цього треба створити спеціальний Антикорупційний суд.