Лучани проти будівництва двох 15-поверхівок у сквері на Волі

У Луцьку мешканці будинку на проспекті Волі, 22, що навпроти гімназії №4, не хочуть, аби у них «під носом» звели два 15-поверхові будинки. Вони переконані: зведення висоток зазіхає не тільки на їхню територію, а й на безпеку людей.

Про це йшлося під час зборів мешканців у вівторок, 11 квітня, – повідомляють у прес-службі «Народного контролю».

Так, земельна ділянка, де хочуть збудувати багатоповерхівки, належить Волинській єпархії УПЦ КП. На схилах скверу церква уже зводить храм ікони Холмської Богоматері, утім поруч на невеличкій зеленій зоні вони планують розмістити дві висотки та допоміжні будівлі.

Дізнавшись про це, люди забили на сполох, адже заплановані багатоповерхівки мають розміститися на недопустимій будівельними нормами відстані від їхнього будинку. Та побоюються, що знищення дерев, які укріплюють пагорб, призведе до зсуву землі.

«Наш будинок не витримає такого сусідства, можуть бути катастрофічні наслідки, тому нам треба захистити наш дім, нашу території від забудовницьких посягань», – зазначив голова ОСББ.

Ще одна мешканка, ініціатор зустрічі обурилася, що релігійна громада на пільговій основі використовує землю в комерційних цілях. Жінка прочитувала резолюції містобудівної ради представників громадськості та фахового експертного середовища від 11 листопада 2016 року, де зазначено, що будівництво висоток єпархія виправдовує ти, що таким чином можна залучити кошти «для розрахунку зі спонсорами будівництва церкви».

«Я вважаю, що замовчування будівництва, це дуже небезпечно. Наслідки не реагування маємо у наших сусідів-лучан на проспекті Соборності, де будуть «Егоїст». Я особисто була свідком, що там коїться – це потріскані несучі стіни, розійшлася плитка та паркет», – звернулася до мешканців будинку ініціатор зустрічі.

Депутат Луцької міськради Павло Данильчук зазначив, що мешканці вчасно спохватилися, адже ще не виносилося питання про зміни у план детального планування цієї території, руки у забудовників зав’язані, тому зараза потрібно діяти на випередження.

Також небайдужі мешканці зареєстрували електронну петицію «Про недопустимість забудови зелених зон міста багаповерховими будинками у центрі Луцька навпроти гімназії №4 на схилах скверу, що виходить на вулиці Глушець біля входу у парк імені Лесі Українки», яка уже майже набрала необхідну кількість підписів лучан: https://e-dem.in.ua/lutsk/Petition/View/865

2 коментарі

  1. Людмила сказав:

    Де там сусідні будинки? Хай “лучани” їдуть у свої села.

  2. Леонтій сказав:

    В минулому, на місці скверу навпроти гімназії N 4, було кладовище. Я особисто, його пам’ятаю.

Залишити відповідь