Ковель: депутати шукають земельну ділянку, щоб закопати відходи з ветсанзаводу

Після того як інші філії ДП «Укрветсанзавод» не захотіли забирати з Ковельського підприємства відходи тваринного походження, яких накопичилося біля 3 тисяч тонн, місцеві депутати почали шукати відповідну земельну ділянку на території міста.

А розуміючи те, що впоратися їм самим з цією проблемою не вдасться, вирішили звернутися за допомогою до територіальних громад області та виробників агропромислової продукції Волині, – пише Про Ковель.

Спочатку депутати вислухали представників усіх  відповідних служб, причетних до можливого вирішення проблеми, і всі разом зібралися на позачергову 23 сесії міської ради. На засідання прибули фактично всі запрошенні: представники Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, Держаної екологічної інспекції в області, керівники району, очільники Люблинецької ОТГ та Білинської сільської ради, а також громадськість міста. Не прийшов на розмову з ковельчанами лише представник Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, до роботи якого у громади міста теж накопичилося чимало запитань, адже саме фахівці цього управління рекомендували для використання на вибір під захоронення відходів із «ветсанзаводу» аж 7 земельних ділянок у Ковельському районі. До слова, керівники сільських громад, землі яких увійшли до того злощасного списку, стверджували, що вони про дії Держгеокадастру дізналися в останню мить.

Голова Ковельської РДА Віктор Козак висловив повну готовність співпрацювати з громадою міста, однак лише в тому випадку, якщо вирішення проблеми гарантуватиме повну безпеку селянам і не йтиме у розріз із їхніми інтересами, думками, баченнями. За його словами, керівництво району, як один із варіантів, навіть розглядало ділянку під захоронення сировини – це військовий полігон неподалік Повурська. Однак військові не дозволили її використовувати не за призначенням.

Начальник Державної екологічної інспекції у Волинській області Олександр Ткачук усіляко намагався переконати представників сільських громад не перешкоджати вивозити на вже визначені земельні ділянки відходи «ветсанзаводу». Говорив, що вони не несуть загрози навколишньому середовищу, ба більше, можуть слугувати гарним органічним добривом. Однак він і словом не обмовився про унікальний рельєф, скажімо, земельної ділянки неподалік Старих Кошар.

Загалом під час роботи позачергової сесії прозвучали різні бачення вирішення проблеми. Своє рішуче слово сказали і представники громади міста, які ось уже кілька місяців блокують дорогу до «ветсанзаводу». Люди втомилися чекати, жити у смороді і невизначеності, тому на засіданні сесії не приховували своїх емоцій. І насамкінець поставили владі ультиматум: якщо до Пасхи нею не буде виділено земельну ділянку під захоронення накопиченої сировини тваринного походження, вони перекриють на добу міжнародну трасу Київ-Варшава.

Залишити відповідь