Говорили-балакали: депутати Волиньради не знають, що робити з ветсанзаводом у Ковелі

Після озвучення запитів депутати Волинської обласної ради перейшли до розгляду питань порядку денного.

Зокрема, першим розглянули пункт Різне, у який винесли питання по вирішенню проблеми Ковельського ветсанзаводу. Так, депутати підготували Звернення Волинської обласної ради до Кабміну, ВРУ, МВС, Мінекології, Генпрокуратури та інших контролюючих органів. Депутат Віктор Радчук запропонував голові Волинської ОДА Володимиру Гунчику взяти це питання під особистий контроль. Також він запропонував поставити Ковельський ветсанзавод на приватизацію.

«Наскільки я знаю, за кордоном ці підприємства є досить прибуткові. Тому треба розглянути питання приватизації Ковельського підприємства. Я думаю коли постане це питання, то знайдуться підприємці, готові викупити ветсанзавод і питання вирішиться», – переконаний Віктор Радчук.

Депутат Олександр Омельчук нагадав, що кілька років тому по директору ветсанзаводу була заведена кримінальна справа і тодішній директор поніс за це відповідальність.

«Ця бомба сповільненої дії була закладена ще 10 років тому, думаю треба почути досвід Німеччини та інших Європейських країн щодо того, як вони борються з цією проблемою», – заявив Омельчук.

В той же час Сергій Слабенко переконаний, що це питання має вирішувати і нести відповідальність за наслідки юридична особа, яка є фактичним власником підприємства. А юрособа за його словами зареєстрована у Києві, тому «Укрветсанзавод» має долучитись до вирішення цього питання і прийняти рішення щодо утилізації відходів.

«Я дійсно просив приїхати цих людей із Ковеля. Бо саме вони стоять на тому редуті біля ветсанзаводу і зупиняють тих, у кого є дозволи на завезення тих відходів. Але скільки вони ще будуть там стояти. Це питання треба розглядати вже, бо воно стосується їхнього життя, поки не сталось ще більшої біди», – звернувся депутат Сергій Слабенко до Ігоря Палиці.

В той же час Михайло Імберовський запропонував розглянути не лише звернення, а й вимагати проведення аудиту діяльності Ковельського ветсанзаводу. А заступник голови Волиньради Олександр Пирожик настояв на тому, аби також розглянути питання притягнення до відповідальності осіб, які призвели до такої катастрофічної ситуації.

«Це не є нормально коли люди вже місяць сьогодні стоять на блокпосту, цим не ми маємо займатись. Для чого ми обирали цю владу. Завод відновлюватися не буде і мови про модернізацію не може бути, ніякого відновлення заводу не буде я вам обіцяю. Вже ведеться кримінальне розслідування для того щоб встановити винних і притягнути їх до відповідальності. Є державні органи влади, які повинні цим займатись», – зазначив активіст Олександр Філон. Наступний виступ був дуже емоційний. Місцева мешканка заявила, що громада готується перекривати міжнародну трасу на Ягодин і звертатимуться до Євросуду через те, що влада без діє та не рятує їхні життя від отруєння ветсанзаводом.

«Скажіть куди нам тікати з цього заводу смерті? Скажіть що нам робити? В нас є ціла пака зі свідоцтвами смерті, серед десятків яких — 10-річна дівчинка. На одній вулиці з 30 хат — по 10 онкохворих. Скільки вам ще треба смертей, щоб ви почули нас? Ми ляжемо кістьми, ми будемо перекривати трасу, але не дамо відновити», – заявила Лілія Шиян, яка живе за 400 метрів від ветсанзаводу. Натомість мер Ковеля Олег Кіндер вибачився перед депутатами та керівництвом Волиньради за те, що люди на початку сесії вийшли з плакатом, аби висловити свою позицію щодо закриття ветсанзаводу.

«Напевно держава й створює такі підприємства щоб полегшити людям життя», – сказав Олег Кіндер.

Також він звинуватив нового директора ветсанзаводу в тому, що це він за 4 місяці своєї роботи на посаді — створив екологічну катастрофу. Раніше повідомлялось, що на територію ветсанзаводу у Ковель звозились тваринні відходи вночі у закритих машинах. За словами Олега Кіндера, директор заводу особисто підписував десятки договорів на захоронення, в тому числі і з Львівської та інших областей.

Ігор Палиця підкреслив, що після того як зберуть інформацію по ветсанзаводу і будуть порушені кримінальні провадження — він скличе позачергову сесію обласної ради. Мовляв, питання закриття Ковельського ветсанзаводу обговорять окремо. Також він запропонував відселяти людей у санаторії, доки не буде закрито питання діяльності проблемного підприємства. Не менш дивною виявилась пропозиція голови Волиньради захоронювати відходи у пластикових мішках.

Деяку ясність у питання вніс Володимир Гунчик, який повідомив, що питання закриття Ковельського ветсанзаводу поставили перед Кабміном ще у 2014 році, однак отримав відмову. Запропонував розділити вирішення питання на 3 етапи: безпечна для екології утилізація кісткових залишків, які не є шкідливі, захоронення та утилізація небезпечних відходів і власне — подальша робота по прийому та утилізації тваринних решток в невеликій кількості, яку завод все ж таки має можливість приймати та обробляти.

«Посадові особи які допустили несанкціонований ввіз та несанкціоноване зберігання відходів з-за меж Волинської області – повинні бути покарані», – заявив Володимир Гунчик.

Також він запевнив, що на сьогодні вже на територію ветсанзаводу ніхто не завіз жодної тушки мертвої тварини і назвав директора підприємства – «покидьком».

Запропонували встановити на місці громадського блок-посту — патруль поліції, аби вони попереджали незаконний ввіз відходів на територію ветсанзаводу.

Ігор Палиця додав, що не видасть ні копійки на упаковку у пластикові мішки та захоронення небезпечних відходів з бюджету, поки не знатиме хто і як буде це робити. Тому запропонував команді Володимира Гунчика — підготувати окрему програму і лише тоді вести мову про 500 тисяч на утилізацію відходів.

Зрештою за прийняття відповідного звернення по Ковельському ветсанзаводу проголосувало 61 депутат Волиньради.

 

 

Залишити відповідь