«Волиньприродресурс» звинувачують у дачі хабаря обсягом 150 тисяч доларів, – ЗМІ

Про серйозну проблему з нелегальним видобутком бурштину у Волинській області заговорили навесні 2014 року.

Нелегальні старателі хочуть видобувати сонячне каміння, незважаючи на закон, а тим часом представники влади трьох областях – Волинській, Рівненській,  Житомирській  та в Києві начебто намагаються легалізувати видобування бурштину-сирцю. Однак, щоправда, реалії далекі від того процесу, навіть якщо йдеться про легалізацію, – розповідає INSIDER.

Співрозмовник фірми «Першої волинської старательської артілі»,  якій Державна служба геології і надр відмовила в наданні спецдозволів без аукціону, стверджує, що люди зі сфери впливу Палиці-Коломойського дали хабара посадовцям Державної служби геології і надр, аби отримати ті спецдозволи:

«Ще спецдозволів не було на руках, а Палиці подзвонили і сказали, що гроші заплатили і дозволи вже є. Він в обласній раді на сесії публічно повідомив, що всі дозволи вони отримали. Йдеться про 150 тисяч доларів, які заплатили особисто одній людині, аби спецдозволи надали без аукціону і швидко», – зазначає чоловік.

Тобто, окрім суми, офіційно заплаченої за спецдозвіл, за словами співрозмовника, заплатили ще й юридично висловлюючись неправомірну вигоду.

У КП «Волиньприродресурс» давання 150 тисяч хабара спростовують, наголошуючи, що це сума, яка пройшла офіційно. А в Державній службі геології і надр такі звинувачення називають плітками.

Однак з ухвал Печерського суду від 27 лютого зрозуміло, що слідчі Генпрокуратури перевіряють усі банківські рахунки КП «Волиньприродресурс». Йдеться про рахунки КП в «Укрсемібанку», «УкрСиббанку», «Приватбанку», Держказначействі, а також рахунки ТОВ «Амбер-Інвест». Це компанія, що зареєстрована в місті Коростень Житомирської області, власником якої є Анатолій Капустюк. Він же підписант КП «Волиньприродресурс» з 2 лютого 2017 року.

Очевидно, що питання «хто, кому і за що  платив» сьогодні є першочерговим в даному кримінальному провадженні Генеральної прокуратури. Щоправда, українські можновладці навчилися дуже ретельно приховувати інформацію. І оплата певних послуг за швидке отримання спецдозволів може відбуватися через власні рахунки певних осіб чи інших фірм, які можуть формально не мати ніякого відношення до КП «Волиньприродресурс», Палиці чи тим більше Коломойського.

Тим часом у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури тривають слідчі дії.

У волинських лісах сьогодні здійснює охорону бурштинових клондайків лісова охорона, колишній «Беркут» та інші підрозділи поліції. Масових набігів нелегальних старателів немає.

Залишити відповідь