Судова епопея у справі Волянюка: адвокат переконана, що «Драгер» перегрівся

У Луцьку триває судова тяганина у справі скандального прес-секретаря формування «Варта порядку» Олександра Волянюка за керування автомобілем напідпитку.

Сьогодні, 7 квітня суддя Олег Ющук заслухав одного зі свідків зі сторони захисту – брата Олександра Святослава Волянюка.

Святослав Волянюк розповів, що у той день вони разом з братом близько 18:00 вдома пили чай, після чого Олександр повіз дітей додому. Однак невдовзі брат зателефонував йому і попросив приїхати на вулицю Данила Галицького забрати автомобіль, аби його не поставили на штраф майданчик. Також він повідомив, що його зупинила поліція і на нього склали протокол про керування транспортним засобом у нетверезому стані. «Я сів в машину і швидко приїхав. Але я довго не був, бо діти плакали хотіли додому. Тому я швидко підписав розписку про те, що я забираю його машину. Я не був коли він проходив драгер – швидко підписав документи, бо самі розумієте – вечір, така ситуація і діти сиділи в машині просились додому», – пояснив Святослав Волянюк.

Як виявилось, він підписав не лише розписку, а й протокол у якості свідка. Мовляв документи підписували на капоті машини і він не особливо вчитувався, бо поспішав. Вочевидь свідок натякав на те, що поліція могла підсунути йому протокол навмисне, хоча він переконаний, що брат був тверезим.

Вочевидь, таку лінію захисту побудувала адвокат Олександра Волянюка Оксана Мозольська. Захисниця сьогодні впевнено доводила, що у протоколі поліцейських багато розбіжностей. Та й взагалі вона поставила під сумнів результати системи «Драгер», який показав 0,68 проміле. Зокрема, вона наголосила на тому, що у корінці роздрукованому з апарату, який є у матеріалах справи, зафіксовано температуру повітря на рівні 11 градусів Цельсія, натомість як Укргідромедцентр надав їй інформацію, що у той день ввечері було не більше +1С.

«Незрозуміло що показував цей апарат і як може бути така розбіжність у показах апарату «Драгер» та Укргідрометцентру – аж 10 градусів різниці. Тому я можу припускати, що і покази вмісту алкоголю в крові були неправильними та завищеними», – заявила у своєму клопотанні адвокат Оксана Мозольська з проханням відправити матеріали на доопрацювання.

Також вона відзначила, що справність апарату «Драгер» можна поставити під сумнів, оскільки не відомо, чи він проходив щорічну повірку та працював належним чином.

Однак, Олег Ющук відхилив клопотання захисниці, і повідомив, що в цьому немає потреби. Мовляв суд сам подасть до поліції прохання надати відповідні документи про справність апарату «Драгер», яким було встановлено наявність 0,68 проміле алкоголю в крові Олександра Волнюка.

Наступне судове слухання у адміністративній справі перенесли на 24 квітня.

Нагадаємо, 19 лютого на прес-секретаря ГФ «Варта порядку» та голову громадської ради при Волинській ОДА Олександра Волянюка склали протокол за частиною 1 статті 130 за кермування автомобілем в нетверезому стані. Однак, він заперечує це і заявляє, що інформація не відповідає дійсності. Попередньо у суді опитали патрульних поліцейських, які склали адмінпротокол на Олександра Волянюка. Вони повідомили, що на дорозі помітили авто, яке «дивно» рухалося. Мовляв, машина їхала «то вліво, то вправо». Тому патрульні зупинили авто на вулиці Данила Галицького щоб дізнатися, чи все добре зі водієм. Розмовляючи із Волянюком, вони відчули запах алкоголю та запропонували пройти алкотест. Тоді «драгер» показав 0,68 проміле алкоголю в крові.

1 коментар

  1. Луцьк сказав:

    Баба брехлива!

Залишити відповідь