ПРИВАТизація Луцької міськради. Дубль 2

Spread the love

Чергова 20-а сесія Луцької міської ради поставила крапку у питанні тотальної укропізації влади в обласному центрі Волині. Так, обрання секретарем Ігоря Поліщука викликало неабияке обурення серед громадськості. І це в той час, коли справа щодо незаконності прийняття рішення про звільнення чинного секретаря Юлії Вусенко саме знаходиться на розгляді в суді.

Отож про все по черзі.

ПЕРЕВОРОТ

Першочергово слід нагадати про те, що 15 березня депутати Луцької міської ради втретє зібрались на позачергову сесію, приводом до скликання якої було єдине питання – про дострокове припинення повноважень Луцького міського голови у зв’язку з передчасною смертю Миколи Романюка. Однак, цього питання депутати так і не спромоглись розглянути. Зокрема, вони внесли в порядок денний рішення про… зняття повноважень секретаря з Юлії Вусенко.

Тож, створивши обравши головуючого з числа прибічників УКРОПу, лічильну комісію, та провівши таємне голосування – депутати з порушенням низки вимог законодавства відібрали повноваження у Юлії Вусенко. Основний аргумент – вона має мало досвіду та ще й обов’язково засипе увесь Луцьк львівським сміттям, бо є представницею фракції «Самопоміч» Андрія Садового. Проукропівські ЗМІ одразу кинулись обговорювати усе – від зв’язків Юлії Вусенко з мером Львова та причетність до «Континіуму», до її проблем в особистому житті. Натомість поки юристи УКРОПу порпались у чужій білизні – самі ж не спромоглись вчитатись у законодавство і зауважити усі поправки, які було внесено останніми роками до ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні».

Тим не менше, під ейфорію популізму за плином течії потрапили і низка депутатів з інших фракцій, та окремі позафракційні обранці. Серед них – радикальна партія Ляшка, «Батьківщина» та перебіжчики з «Солідарності». Тож, знайшовши необхідні 24 голоси, проукропівська більшість проголосувала ЗА зняття Юлії Вусенко з посади секретаря міської ради.

Варто зауважити, після такого ганебного нівелювання низки законів України та Конституції, депутати від «Самопомочі», «Свободи», «Солідарність» та позафракційний депутат Микола Яручик – покинули залу засідань і відмовились голосувати за будь-які рішення міськради, назвавши їх незаконними. Опісля проукропівська більшість на чолі з головуючим Григорієм Пустовітом, якого у ЗМІ вже охрестили «нелегітимним №2», розглянули ще одне важливе рішення – звернення щодо блокади торгівлі з ОРДЛО. А от до прийняття рішення про дострокове припинення повноважень міського голови у них справа не дійшла.

Як би це дико не звучало, та навіть на 40-й день після смерті багаторічного мера Миколи Романюка, обранці не спромоглись віддати йому належне і прийняти до відома інформацію про його смерть. Тож «на папері» – він далі лишається міським головою і досі перебуває… на лікарняному. А все тому, що депутати від УКРОПу досі не можуть знайти механізму як заволодіти кріслом очільника Луцька. І це тоді, коли відповідно до чинного законодавства мають оголосити нові вибори.

Причина єдина – вони влаштували ігри за крісло секретаря, який до обрання нового мера буде тимчасового виконувати обов’язки міського голови. Буцімто це кермо дається назавжди, і цим т.в.о має бути обов’язкого укропівський ставленик. І тішачи своє самолюбство – вони таки цього домоглись… Однак далеко не у законний спосіб.

ПЕРЕВОРОТ-2

Тож, чергову 20-у сесію знову ж таки з порушеннями розпочав головуючий Григорій Пустовіт, який одразу ж заявив, що посади міського голови і секретаря – вакантні. Тому укропівська більшість одразу ж приступила до формування порядку денного і внесли проект рішення про призначення секретарем Луцької міської ради голову фракції УКРОП Ігоря Поліщука.

В той же час, Юлія Вусенко таки прибула на сесію і зайняла місце серед депутатів фракції «Самопоміч». Вочевидь, укропівцям це було не до вподоби, тож вони почали їй потикати регламентом та нагадувати про те, що вона вже «не при ділах». Таким чином між Микитою Рабаном, Олександром Кравченком, Євгеном Ткачуком, Артемом Запотоцьким та Юлією Вусенко виникла гостра дискусія з взаємними звинуваченнями у маніпуляціях і зловживанні.

Так, Артем Запотоцький на самісінькому початку сесії повідомив, що до суду подано заяви про незаконність зняття повноважень Вусенко та протягом 48 годин має бути розглянутий позов про забезпечення розгляду справи. Він переконував депутатів у тому, що поки суд не виніс рішення – сесію не можна проводити, адже і всі прийняті під час засідання рішення – будуть незаконними. Це ж саме стосується і обрання нового секретаря.

«Якби це все відбувалось у законний спосіб, то мови не веду, що рішення більшості депутатів було б прийняте і поставлено до виконання. Однак наразі УКРОП видає бажане за дійсне. Адже в Закон України «Про місцеве самоврядування» було внесено більше 50 змін та доповнень, тому левова частка норм, на які посилався суд (справа №к-17914/06 від 14.07.2008 р., – прим.авт.) втратили свою чинність.

Однак тут не можна провести аналогію у судовій практиці, оскільки проект рішення про звільнення секретаря Луцької міськради, який був проголосований на 19-й позачерговій сесії – не виносився комісією з питань дотримання прав людини, законності, депутатської діяльності, етики і регламенту», – акцентує увагу на законодавчих аспектах депутат Артем Запотоцький.

Він також нагадав, що це питання було включено в порядок денний 19-ої позачергової сесії за поданням комісії з питань земельних відносин та земельного кадастру, яка зібралась обговорити це питання прямісінько в сесійній залі на перерві. А це є пряме порушення законодавства України і регламенту ЛМР.

Варто також зауважити, що укропівці у своїх постах та коментарях для підконтрольних видань активно посилаються на ч.8. ст..46 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». Зокрема, це стосується нескликання сесії у двотижневий строк, або ж якщо посади мера і секретаря є вакантними… сесія може бути скликана 1/3 депутатського складу ради, або ж постійною комісією.

«Але вказана частина 8 ст.46 говорить, що сесія ради скликається для розгляду електронної петиції, яка набрала необхідну кількість підписів, протягом строку, встановленого для її розгляду. Тут упущено й те, що статтю 46-у доповнено частиною ще у липні 2015 року. Напрошується висновок, що певні ЗМІ хочуть створити реальний стан речей та роблять спроби маніпуляції громадською думкою шляхом цитування законодавчих норм, які втратили чинність та вживають заходи неприпустимого тиску на суд», – роз’яснив у коментарі Волинському Агентству Розслідувань Артем Запотоцький.

Такої ж думки притримується і перший заступник міського голови Тарас Яковлев. Наразі ж віце-мер продовжує справу Миколи Ярославовича і втримати стабільність в місті.

«Я можу відповідати за команду Миколи Романюка, бо ми роками формували цю команду. Я можу гарантувати злагоджену роботу виконавчих органів. Але я не можу гарантувати, що ми зможемо виконати ті рішення, які прийматимуться самопроголошеним керівництвом. Якби Юлію Вусенко було звільнено в законний спосіб, за інших обставин, і в результаті законних виборів за рішенням більшості депутатів було обрано когось з УКРОПу – я би звісно поважав таке рішення депутатів. Навіть якби це був Ігор Поліщук – я би поважав рішення більшості депутатів, та й більшості лучан, якщо говорити про вибори мера. Та наразі я відмовляюсь брати на себе відповідальність за нормальний стан справ у місті і виконання незаконних рішень міської ради», – заявив у коментарі виданню Волинське Агентство Розслідувань Тарас Яковлев.

Зрештою, проукропівська більшість висунула кандидатуру Ігоря Поліщука на посаду секретаря ради та шляхом таємного голосування 24 депутати проголосували «ЗА» його призначення. Опісля цього, Тарас Яковлєв заявив у коментарі журналістам, що готовий скласти повноваження та відмовляється працювати з незаконно обраним керівництвом ради і виконувати їхні рішення.

Після довгих баталій у сесійній залі, укропівці у розпал популістичної ейфорії вирішили отримати печатку та ключі від кабінету у Юлії Вусенко. Фактично, чи не першим рішенням, депутати проголосували за пропозицію Олександра Кравченка звільнити Юлію Вусенко з посади і віддати їй трудову. Відповідно Григорій Пустовіт та Євгеній Ткачук з Микитою Рабаном запропонували, аби Ігор Поліщук офіційно приступив до виконання своїх обов’язків – зайняв місце у президії і продовжив вести сесію відповідно до порядку денного. Та до господарських питань приступили вони аж пообіді, коли кілька разів ще голосували за зняття окремих питань з порядку денного.

Також депутати запропонували, аби Ігорю Поліщуку віддали печатку і звільнили кабінет. Мовляв, Юлія Вусенко зараз може разом зі своїми поплічниками за межами міськради незаконно підписувати якісь документи. Тож обранці кілька разів голосували за таку пропозицію. Недодзвонившись до секретаря Юлії Вусенко, вони звинуватили її у привласненні ключів від кабінету та печатки. Тож, укропівці вирішили викликати патруль поліції, аби вони надали доступ до її кабінету.

Проте поліція відмовилась відкривати кабінет, пославшись на те, що це не приватна власність (на що потрібен відповідний ордер на доступ до приміщення чи обшук, або ж рішення суду про вилучення певних документів чи засобів). Разом з тим, у разі наявності ключів – вони були б у праві лише здійснити нагляд за додержанням правопорядку та попередити зникнення особистих речей Юлії Вусенко. Також, було незрозуміло, чи печатка знаходиться у самого секретаря, чи перебуває у робочому сейфі. Про всяк випадок, укропівці попередили, аби технічний відділ підготував болгарку. Та до цього справа так і не дійшла. Адже всім зрозуміло, що присутня у на місці поліція мала б право зафіксувати факт злочину – незаконне проникнення.

В результаті, виявилось, що обидва ключі лишились у секретаря міськради, тож Ігорю Поліщуку не лишилось іншого, як стояти під дверима такого омріяного кабінету. В той же час, укропівці запропонували опечатати кабінет Юлії Вусенко і відкрити його після того, як вона з’явиться. Мовляв, передача повноважень повинна відбуватись у законний спосіб.

Опісля перипетій з відкриванням кабінету та печаткою Юлії Вусенко, депутати повернулись у сесійну залу де прийняли ще низку господарських, зокрема і земльних питань. Як не крути, та навіть тут у них не дійшли руки до рішення про дострокове припинення повноважень міського голови через смерть Миколи Романюка.

Тож останню сесію міської ради Луцька можна назвати новим кроком у бік політиного безладу в місті. І тут вже питання навіть не до самих рішень, які були прийняті міською радою, а до власне новоспеченого секретаря Ігоря Поліщука, який не дочекавшись рішення суду, та попри загальну думку депутатів – взявся «наводити порядки» у стінах міськради. Як це вплине на життя міста скоро дізнаємось. Наразі люди вже критикують такі методи здобуття влади і відмовляються від подальшої співпраці з УКРОПом.

По-праву змін влади у Луцькій міськраді називають політичним рейдерством. Щоправда, з огляду на загальну практику ведення бізнесу керівництва УКРОПу – стає зрозуміло, що прагнення до олігархії та тотальної монополізації політикуму це типова риса всіх прибічників. Тим не менше, остаточну крапку в цьому питанні поставить суд, якщо його досі не монополізував УКРОП.

Далі буде…

 

Антон СТАШЕВСЬКИЙ

4 коментарів

 1. 113 сказав:

  Слова з тексту: …тут навіть не можна провести аналогію у судовій практиці… Я перепрошую, пане авторе, Ви працюєте суддею?? Чи хтось з депутатів підробляє?? Я все-таки вірю, що в Україні є правосуддя. І було б добре, якби кожен займався своєю справою.

 2. Іра сказав:

  Єдине видання яке ще тримає марку і не лягло під укроп. хоч тут можна почитати щось не з ряду “підлизати Палиці” і о мій велкиий вождь

 3. Ната сказав:

  Бездарна і безграмотна стаття! Зауважу що звернення “Укропівці” є некоректним! Це люди яких обрала громада на 41 окрузі з 42!!! Лучане довіряють депутатам від партії “Укроп”. А тому про захоплення влади не може навіть вестися мова!!!!

 4. оксана 84 сказав:

  хто автор цього висеру? хтось ставить під сумнів волю 24 депутатів, бо це не подобається “апазіциї”? колись Янукович теж тримав стабільність, бачимо до чого це привело, а зараз Яковлєв іде тою ж стежкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.