У Волинському онкодиспансері встановили термінал для благодійних внесків

У Луцьку у рамках співпраці Волинського обласного онкологічного диспансеру та Благодійного Фонду «СТОПРАК» відтепер благодійні внески прийматимуть через термінал «ПриватБанку» на рахунки фонду.

Договір про співпрацю між диспансером та фондом підписали 20 березня.

Відтак, усі кошти з благодійних внесків перераховуватимуть на рахунки Фонду. Надалі ж «СТОПРАК» закуповуватиме необхідні медикаменти чи обладнання за зверненням диспансеру.

За словами головного лікаря Волинського обласного онкологічного диспансеру Людмилу Бубенової, для придбання медикаментів пацієнтам заклад потребує понад 5 мільйонів гривень на рік. Насправді ж з обласного бюджету виділяють 2 мільйони 300 тисяч гривень, яких недостатньо. Адже, до прикладу, на відвідування поліклініки для пацієнта передбачено 0,95 гривні, а на ліжко-день у стаціонарі виділяють лише 10, 31 гривні.

Бубенова додала, що вдається заощаджувати кошти за рахунок укладень договорів із виробниками – іноді препарати вдається закупити вдвічі дешевше, ніж в аптеці. Тому диспансер надалі планує співпрацювати у цьому напрямку.

Разом із тим, лікарня отримує благодійні внески. Тому представники обговорили із Благодійним Фондом можливість прозорого адміністрування коштів. Сьогодні керівники установ підписали відповідний договір. У диспансері вже встановили термінал, через який пацієнти зможуть перераховувати кошти.

Керівник благодійного фонду «СОПРАК» Марія Адамчук зауважила, що сподівається, що інші заклади надалі теж скористаються практикою прозорого адміністрування. Аби повідомити про таку можливість, на ім’я голови облради відправлять відповідне звернення.

Відтак, «СТОПРАК» уклав договір із «ПриватБанком». Фонд отримуватиме 5% вартості операцій, аби сплатити ці кошти за обслуговування терміналу банку. Адамчук наголосила, що кошти з благодійних внесків надходитимуть на рахунки організації без зняття комісії.

У Лікарні щомісячно звітуватимуть про отриману допомогу на дошці оголошень, інформацію розміщуватимуть й на сайті Благодійно Фонду.

Наостанок Бубенова повідомила, що протягом 2016 року Волинський обласний онкологічний диспансер отримав благодійних внесків на суму понад 1 мільйон гривень, у лютому 2017 року – 133 тисячі гривень. За благодійні кошти придбали плівку для рентген апарату, лампу в операційну, реактиви тощо.

Залишити відповідь