Ковельських комунальників підозрюють у корупції

У Ковелі розслідують причетність керівництва ремонтного житлово-комунального підприємста №2 до корупції.

Про це інформує Район. Ковель.

Як стверджують у поліції, держслужбовців РЖКП №2, яким керує Наталія Гейко, зловживаючи службовим становищем, умисно, всупереч інтересам служби, з метою отримання неправомірної вигоди для себе та підприємства, безпідставно вдвічі підвищили тарифи, а саме плату за надання послуг по утриманню і обслуговуванню будинків та прибудинкових територій, чим завдали істотної шкоди охоронюваним правам та інтересам громадян.

Інформацію про кримінальне правопорушення внесли у Єдиний реєстр досудових розслідувань за №42017031110000022 з правовою кваліфікацією за частиною 1 статті 364 Кримінального Кодексу України.

За результатами досудового розслідування встановлено, що значна частина мешканців Ковеля у лютому 2017 року отримала розрахунки на оплату за січень, у яких сума вартості, наданих РЖКП № 2 послуг, дуже зросла.

Виявилося, що рішенням виконавчого комітету Ковельської міської ради №426 від 27.12.2016 «Про коригування розміру плати за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, вивозу побутових відходів, технічного обслуговування та ремонту ліфтів» схвалено скориговані тарифи, що визначені у додатках до даного рішення.

Під час допиту, в якості свідка, економіста РЖКП № 2 з’ясовано, що розрахунки у структурі та вартості послуг, які зазначені у додатках до вищевказаного рішення виконкому здійснювала вона особисто, згідно вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 869 від 01.06.2011 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», однак самого розрахунку нею надано не було.

Таким чином, лишаються невідомими складові розрахунків собівартості послуг, що входять до структури плати за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, вивозу побутових відходів, технічного обслуговування та ремонту ліфтів, зокрема чи є вони обґрунтованими та не завищеними, правомірно включеними до структури та вартості послуг.

На думку правоохоронців, до розслідування необхідно залучити спеціалістів Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, а також провести відповідну перевірку Управлінням Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області.

Ковельському відділу поліції ухвалою суду надано доступ до документів РЖКП № 2.

Залишити відповідь