Гриневич: Зарплата вчителів збільшилася на третину

Вже з січня 2017 року вчителі отримують значно вищу заробітну плату в порівняні з 2016 роком.

Про це розповіла міністр освіти та науки України Лілія Гриневич. В своєму виступі з трибуни Верховної Ради України вона роз’яснила механізм підняття заробітної плати та про субвенції і дотації, які отримують освітяни в цьому році

«Якщо це молодий вчитель, котрий не має стажу і не має високої кваліфікаційної категорії, то в 2016 році  він отримував понад 3600 гривень, а в 2017 році понад 4800 гривень. Якщо вчитель вищої кваліфікаційної категорії то середня заробітна плата з надбавками становила трохи менше 5 тисяч гривень, то зараз понад 6800 гривень», – сказала Лілія Гриневич.

«Відповідно до постанови КМУ з 1 січня 2017 року забезпечено зростання заробітної плати для всіх вчителів. Місцеві органи влади зобов’язанні до 1 вересня 2017 року забезпечити просування по тарифній сітці на два тарифні розряди, в тому числі і для працівників дошкільних закладів, позашкільної і професійної освіти», – додала міністр.

Також Лілія Гриневич повідомила, що в  2017 році змінилося фінансування. Так, обсяг освітньої субвенції понад 52,5 мільярди гривень. Передбачена урядом додаткова дотація – близько 8 мільярдів гривень, котрі допоможуть місцевим бюджетам справитися з тими навантаженнями, які мають у сфері освіти.

Крім того, із залишків освітньої субвенції минуло року передбачено цільові кошти для розвитку матеріально-технічної бази та капітальних ремонтів сфери освіти.  Зокрема, 30 мільйонів гривень для об’єднаних територіальних громад. І крім того, 300 мільйонів гривень для закупівлі природничо-математичних кабінетів, а також 200 мільйонів гривень на засадах спів фінансування 70 на 30 на шкільні автобуси.

Залишити відповідь