Луцьк: затвердять єдину процедуру під час похорону Героїв

У Луцьку представники міськради спільно з учасниками АТО та представниками організацій родин загиблих військовослужбовців розробили порядок поховання воїнів, який вже сьогодні затвердять відповідним розпорядженням.

Про це під час брифінгу 17 березня повідомив заступник міського голови Сергій Григоренко.

За його словами, раніше не було єдиної процедури. Проте під час поховання останнього Героя Максима Гринчишина за ініціативою, запропонованою громадою, вперше перекрили центральний проспект, яким рухався жалібний кортеж. Тому учора у стінах мерії зібралася комісія за участі представників органів місцевого самоврядування, спілок учасників АТО та організацій родин загиблих на Сході, аби затвердити єдиний порядок.

Григоренко зауважив, що сподівається, що застосовувати порядок не доведеться і усі бійці повернуться з передової неушкодженими. Розпорядження Григоренко пообіцяв підписати вже сьогодні.

Згідно із ним, у разі загибелі воїна оголосять День жалоби, проведуть панахиду в одному з храмів та Традиційну громадську панахиду на Театральному Майдані.

Далі процесія по перекритому проспекті Волі вирушить до Київського майдану. Супроводжуватиме тіло загиблого почесна варта, яку сформують з студентів військових ліцеїв, а у час канікул – з учасників АТО. На Київському майдані виконають гімн, після чого Героя відвезуть на кладовище.

Залишити відповідь