Зграї мух, сморід та забруднення води: у Ковелі перекрили дорогу до ветсанзаводу

У Ковелі активісти заблокували дорогу до заводу кормових додатків.

Про це інформує ПроКовель.

Ковельчани перекрили єдину дорогу до місцевого ветсанзаводу, якою курсували машини, що везли на утилізацію відходи тваринного походження, привезли сюди шини і підпалили їх, а також розробили графік чергувань і перебувають тут цілодобово. Таким чином ось уже кілька днів, як запевняють пікетувальники, на підприємство не потрапила жодна вантажівка із сировиною.

За словами мешканців Ковеля-2, підприємство переробляє лише частину привезених відходів, а решту ж – закопує у велетенські ями, тобто у скотомогильники, що призводить до забруднення ґрунту і води. Також вони категорично невдоволенні тим, що відходи тварин керівництво ветсанзаводу зберігає під відкритим небом. В результаті в теплу пору року нестерпний сморід із підприємства доноситься до найвіддаленіших куточків міста.

Мітингарі запевняють, що втомилися жити зі «зграями» мух, які осідають на їхніх обійстях, користуватися водою з колодязів доволі неприємного запаху. Також вони стверджують, що в їхніх сім’ях часто хворіють діти, а тією дорогою, якою машини везуть на утилізацію свій трупний вантаж, не можуть ходити, бо вона часто-густо вкривається рештками тварин, які гублять водії. Протестувальники вимагають закрити це підприємство, але спершу переробити сировину, яка там ще зберігається, і та, що вже засипана землею.

Про свої вимоги, які підкріплені до півсотнею підписів місцевих жителів, протестувальники інформували міську владу, яка, в свою чергу, негайно зібрала позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Директор Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод» Вадим Сухоніс зізнався, що підприємство отримує гроші від постачальників сировини на утилізацію та переробку відходів. Також він повідомив, що наразі потужності ветсанзаводу становлять лише 150 тонн на місяць, а могли б бути і значно більшими. Для цього їм не вистачає два потужних котли і власної котельні. Він запевнив, що завод працює згідно усіх дозвільних документів.

Державний інспектор державної екологічної інспекції у Волинській області Анатолій Приходько зауважив, що інспекція проведела лабораторні дослідження ґрунту за межами підприємства на зразок його забруднення. І висновок цей – невтішний. Він також запевнив, що ветсанзавод приймає відходи тваринного походження у значно більших кількостях, ніж у змозі їх переробити, тим самим відбувається накопичення відходів, які гниють, вкриваються мухами. А в результаті, усі ті брудні стоки потрапляють у землю та воду.

Головний спеціаліст управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА Юрій Козлов розповів, що ковельське підприємство в минулому році утилізувало відходів тваринного походження більше 46 тисяч тонн, що ніяк не співпадає з мізерними даними, озвученими керівником філії Валентином Сухоносом. Останній, в свою чергу, намагався переконати присутніх у тому, що озвучена цифра екологом Волинської ОДА – це сумарний результат 18 ідентичних підприємств, котрі діють на території України у складі Державного підприємства «Укрветсанзавод», а ніяк не одного підприємства.

Натомість головуючий на комісії заступник міського голови Андрій Товстига запропонував протягом тижня підготувати по ветсанзаводу всі необхідні документи, матеріали з точними цифрами і напередодні засідання Ковельської міської сесії 22 березня, зібратися в такому ж складі для формування спільних подальших дій щодо запобігання виникнення надзвичайної ситуації.

Також члени комісії висловили пропозицію наразі зупинити прийом сировини на ветсанзаводі та звернутися до керівника Волинської ОДА з проханням створення відповідну робочу групу щодо піднятих на засіданні комісії питаннях.

Залишити відповідь