На позачерговій сесії Волиньради говорять про блокаду

У Волинській обласній раді розпочалася позачергова сесія.

Вона має розпочатися о 14:00 14 березня, – інформує ВолиньPost.

На порядку денному – висловлення підтримки учасникам блокади торгівлі з окупованими районами Донецької та Луганської областей.

Крім того заявляють, що може зайти мова про висловлення недовіри голові Волинської ОДА Володимиру Гунчику.

 

15:57

Обговорюють друге питання порядку денного. 46 депутатів підтримали звернення про санкції проти російських банків.

15:10

Також засудження дій силовиків проти блокади підтримали представник «Самооборони Волині» Олександр Ніколайчук, активісти блокади Богдан Пташник та Микола Собуцький, депутат Луцької міськради Павло Данильчук.

14:42

Виступило з півдесятка депутатів. Вимагають припинити торгівлю з ОРДЛО, прийняти закони про окуповані території, про те, що влада пройшла «точку неповернення» та подібне. Кидають звинувачення в бік Петра Порошенка, мовляв, компанія «Рошен» торгує з агресором.

14:31

Депутат Костянтин Зінкевич нагадав, що після початку війни добровольці та волонтери взяли на себе функції держави. І сьогодні вони знову блокують торгівлю з ОРДЛО, бо держава не виконує своїх функцій.

14:28

Михайло Імберовський з Самопомочі каже, що Україні торгівля з окупованими регіонами невигідна, а Верховна Рада повинна ухвалити закон про окуповані території, де війну визнають війною, а не АТО. Він вважає, що трибуну парламенту треба заблокувати поки не приймуть відповідні закони.

14:25

Свободівець Олександр Пирожик обурюється, що волонтерам заборонили самостійний в’їзд в зону АТО.

14:24

Депутати та активісти записуються до виступу під час обговорення першого питання.

14:22

Ігор Палиця привітав добровольців з святом. Також депутати вшанували пам’ять військових, які загинули в боротьбі за Україну.

14:20

У порядку денному два питання: 1) звернення до керівництва держави щодо штурму редуту блокадників ОРДЛО; 2) звернення про негайне введення санкцій щодо російських банків.

Ігор Палиця повідомив, що питання про «імпічмент» Гунчику не виносять, бо його роботу мав би оцінити президент.

14:15

Засідання почалося. Депутати реєструються. 47 обранців зібралося. Фракція «Солідарність» відсутня в повному обсязі.

14:11

В залі присутні не тільки депутати облради, але і депутати Луцької міської ради, секретар ради Юлія Вусенко, а також Євген Ткачук, Андрій Козюра, Валерій Бондарук.

Голова облради Ігор Палиця радиться щодо проекту рішення із керівником апарату ради Дмитром Дубняком.

Також присутні громадські активісти «Самооборони Волині», «Народного контролю», «Самооборони Рожища», різних спілок ветеранів АТО.

14:01

Сесія поки не розпочалася. У сесійній залі – майже порожньо. Є представники різних громадських формувань, зокрема, Олександр Волянюк і Валерій Зиза з «Варти порядку». Приїхали самооборонівці. Депутатів мало.

 

Залишити відповідь