Волинь: сьогодні ще раз перевірять школу, де отруїлися діти

У Волинському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я України прокоментували ситуацію з отруєнням школярів у Володимир-Волинському районі.

Про це інформують на сайті установи.

Нагадаємо, що 3 березня у школі села Лудин учні місцевої школи отруїлися невідомою речовиною.

Так, за інформацією МОЗу, загалом до Володимир-Волинського територіального медичного об’єднання госпіталізували 21 учня та одного вчителя Лудинської школи з попереднім діагнозом «отруєння парами невідомої речовини».

На Волині створили комісію з розслідування інциденту на чолі з заступником голови комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Володимир-Волинської райдержадміністрації. До складу комісії увійшли також представники ДСНС, Держпродспоживслужби, національної поліції, Володимир-Волинського ТМО, Устилузької об’єднаної територіальної громади Володимир-Волинського району та Володимир-Волинського міськміжрайонного відділу Волинського обласного лабораторного центру МОЗ.

Під час розслідування з’ясувалося, що в лаборантській комп’ютерного класу школи до початку навчального процесу розлили речовину невідомого походження, в результаті чого у комп’ютерному класі виник стійкий неприємний сторонній запах, подібний до запаху отрутохімікатів.

«На момент події в школі перебували діти, яких привозять на навчання шкільним автобусом з сусіднього села Амбуків о 7:30 за годину до початку навчання. На протязі дня за медичною допомогою до ФАПу села Лудин звернулось 21 дитина (2, 4, 5, 6, 7, 8, 9 класи) та 1 вчитель зі скаргами на погіршення самопочуття, нудоту, блювоту, болі у животі, субфебрильну температуру, які в подальшому були госпіталізовані у Володимир-Волинське територіальне медичне об’єднання», – йдеться у повідомленні.

За словами експертів, після проведення дослідження повітря на вміст діоксиду азоту, сірчистого ангідриду, аміаку, формальдегіду, фенолу, відхилень не виявили.

«Адміністрації школи та Голові Устилузької об’єднаної територіальної громади надані рекомендації щодо припинення навчального процесу у школі, проведення вологого прибирання, постійного провітрювання приміщень, здійснення заміни підлоги у місці розливу невідомої речовини та встановлення медичного спостереження за станом здоров’я учнів школи», – розповіли у лабораторному центрі.

Станом на 5 березня у дитячому відділенні Володимир-Волинського ТМО залишились на стаціонарному лікуванні 8 школярів, стан здоров’я дітей задовільний. У школі тимчасово припинили навчання. Сьогодні, 6 березня, комісія повторно обстежить заклад.

Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом отруєння школярів.

Залишити відповідь