Волинь: планують створити 6 центрів профосвіти

На Волині завершують реформування професійно-технічної освіти. В області планують створити 6 багатопрофільних центрів.

Про це інформує Волинська правда.

Начальник управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА Людмила Плахотна під час розширеної наради керівників професійно-технічних навчальних закладів розповіла, що План реформування професійно-технічної освіти Волині, відповідно до якого будуть створені регіональні багатопрофільні центри професійної освіти, знаходиться на завершальному етапі. Ці ж заклади надаватимуть послуги з підготовки робітничих кадрів і молодших спеціалістів.

До таких закладів уже сьогодні можна віднести Луцьке вище професійне училище будівництва та архітектури, у структурі якого працюють навчально-практичні будівельні центри від компаній «Хенкель Баутехнік (Україна)», «Кнауф Гіпс Україна», «Снєжка Україна» та Луцький центр ПТО. Загалом в області планують створити 4 – 6 таких центрів профосвіти.

Крім того, каже Плахотна, на Волині будуть створені коледжі з більш конкретною професійною спеціалізацією та можливістю надавати повну середню освіту, а також професійні ліцеї, які стануть структурними підрозділами навчальних закладів.

Також до сьогодні, 1 березня, планували приєднати ПТУ №5 Ковеля до Ковельського професійного ліцею, а також ПТУ №11 Нововолинська до Нововолинського ВПУ. В результаті такого об’єднання, додає головна освітянка Волині, за попередніми підрахунками, тільки за вересень-грудень 2017 року, внаслідок ефективного використання будівель та кадрового забезпечення можна заощадити майже 1,8 мільйона гривень. Відтак, загальні витрати у 2018 році зменшаться на 12%, а зекономлені кошти будуть направлені на закупівлю нового обладнання, техніки, інструменту тощо.

Залишити відповідь