Луцьк: судили грузинів, які підозрюються у грабежі

У Луцьку судять громадян Грузії, які, за версією слідства, грабували квартири.

Розгляд клопотань про утримання під вартою відбувається у неділю, 26 лютого, повідомляє ВолиньPost.

Підозрювані приїхали в Луцьк із Центральної України та заявляють, що не розуміють українською та погано розуміють російську, тому хочуть «грузинського» перекладача.

Щоб проконтролювати справедливість розгляду справи, до зали також прийшли активісти «Самооборони Волині».

Як ідеться у матеріалах справи, які зачитав суддя Ярослав Артиш, перший підозрюваний: Дмітрій Сатірашвілі – громадянин Грузії без постійного місця проживання. Хоча місцями, де він міг жити називають Київ або Полтаву.

Під час засідання Сатірашвілі заявив, що він вимагає перекладача на грузинську мову, хоча до цього спілкувався із перекладачем та відповідав на базові запитання суду російською. Він також відмовився підписувати пам’ятку про ознайомлення із своїми правами та обов’язками. Зважаючи на те, що в суді підозрюваному надали перекладача із російської, суд відмовив у задоволенні клопотання про перекладача із грузинської.

Прокуратура та слідство наполягають на обранні запобіжного заходу утримання під вартою на 60 діб в рамках розслідування пограбування 24 лютого в квартирі на Конякіна, 29б в Луцьку, під якого затримали Сатірашвілі та його спільника Шубітідзе. При цьому вилучили гроші, «предмети, схожі на відмички» та інші речі. При цьому провести всі експертизи, зважаючи на обмеження в часі, ще не встигли.

Також сторона звинувачення наполягала, що Сатірашвілі не має міцних соціальних зв’язків, роботи, житла, тому «можна припустити, що заробляє а життя злочинним промислом». До того ж нараз і в Полтаві розглядається інше кримінальне провадження, де його підозрюють за статтею 208 ККУ. За оперативною інформацією, в рамках цього провадження його відпустили під заставу.

Натомість адвокат Юрій Лялька заявляє, що звинувачення будується на припущеннях, але конкретних доказів та документів немає. Тому він вважає, що приймати таке рішення: безпідставно і не мотивовано. Проте, якщо суд таки задовольнить клопотання, він попросив призначити заставу. Її, мовляв, є кому заплатити.

У підсумку суддя Ярослав Артиш задовольнив клопотання слідчого Костянтина Березного, тобто призначив утримання під вартою на 60 діб та заставу 128 тисяч гривень.

Інший підозрюваний – Георгій Шубітідзе – стверджував, що достатньо розуміє російську та більш охоче спілкувався із суддею Артишем. Він заявив, що зареєстрований в селі Розумівка Запоріжської області і проживав в Києві, офіційно не працював, проте неофіційно возив будматеріали із Туреччини, не судимий, не одружений та не має дітей.

Прокурор Андрій Неродик заявляє, що Шубітідзе та Сатірашвілі також підозрюють у вчиненні двох тяжких корисливих злочинів. Мовляв, не виключено, що вони пограбували не лише одну квартиру.

Георгій Шубітідзе заявляє, що поліцейські просто зупинили його на вулиці, але нічого незаконного він не вчиняв. В Луцьк, мовляв, приїхав, щоб зустрітися із громадянином Грузії «Бадрі», який переховувався.

А захисник підозрюваного натомість просив визначити найменшу можливу заставу для Шубітідзе.

Вислухавши аргументи слідчого, прокурора, підозрюваного та адвоката суддя вирішив задовольнити клопотання про тримання під вартою на 60 діб і для Георгія Шубітідзе. Застава – 96 тисяч гривень.

Залишити відповідь