УКРОПна блокада: бізнес «шефа» понад усе. Частина 2

Заяви «УКРОПівців» про підтримку блокади стали масово з’являтися у ЗМІ та соцмережах. Але як завжди диявол криється в деталях. У цьому разі це бізнес. Річ у тому, що заблокувавши можливість використання вугілля, ТЕС вимушені будуть перейти на використання резервного палива — мазуту. Що автоматично означає «привіт» Коломойський, який стає монополістом на ринку, витіснивши з нього Ріната Ахметова.

На сьогоднішній день близько 90% виробництва мазуту в Україні належать Кременчуцькому нафтопереробному заводу. А це, як відомо ПАТ«Укртатнафта», що підконтрольна Ігорю Коломойському. Раніше основний обсяг мазуту йшов на експорт, однак це виявилось більш затратно. Набагато вигідніше його продавати на внутрішньому ринку. Але оскільки попиту на мазут немає, адже для українських ТЕС – це резервне паливо, а не основне. Тому прикриваючись патріотичними гаслами, добробати грають на руку Коломойському. Блокада і повна відмова від вугілля відкриває для нього монополію в енергетичному секторі.

Прослідкуємо як розгорталась тема з підтримкою блокади «УКРОПом». Окрім «правої руки» Коломойського – Ігоря Палиці, який одним з перших заявив про підтримку блокади на Донбасі, до хвилі поспішив долучитися і голова Дніпровської міської ради Борис Філатов. Так, 15 лютого на своїй сторінці у Facebook він заявив, що «за» блокаду окупованих територій. Мовляв, восени 2014 року він був організатором блокади, за рахунок чого вдалось витягти кількох полонених з рук сепаратистів. Та окремі його коментарі виявились двозначними і дещо відмінними від загальнопартійної позиції.

«Почему за три года власть так и не умудрилась организовать нормальную поставку в страну угля мне неведомо… Не дело территориальных громад по указанию политиков выражать свою позицию в отношении госбезопасности или обороны», – заявив Філатов.

Зокрема, він відмітив, що завжди захищав Володимира Парасюка і Семена Семенченка, та нині – змінив думку про них назвавши «корисними» ідіотами. Зокрема, місцеві Дніпровські ЗМІ розцінили це з тої точки зору, що вищеназвані нардепи-активісти взялись на рівні експертів коментувати блокаду та рекомендувати варіанти вирішення питання з поставкою вугілля та решти палива.

Не дарма в інтернеті хтось з користувачів влучно відмітив, що фактично а ні Парасюк, а ні Семенченко з Соболєвим не мають хорошої вищої освіти, та не є компетентними в цій галузі.

Тож, 20 лютого Борис Філатов дещо змінив «тон» у своїх заявах. Так, досить незрозуміло виглядає те, що він прогуляв першу у цьому році сесію Дніпровської міської ради. Саме на ній розглядалось два питання по блокаді залізничного сполучення з так званими ДНР та ЛНР. Виявилось, що він був у відрядженні.

На думку дніпровських депутатів, причина відсутності мера на сесії – резонансне питання про блокаду. Так, з одного боку, меру потрібно було підтримати блокаду, тому що це партійна позиція. З іншого боку, Адміністрації Президента мер міг обіцяти протягнути рішення про скасування блокади.

Тим не менше, саме після цієї сесії Борис Філатов заявив на своїй сторінці у Facebook, що напевно є єдиним з мерів великих міст, хто публічно підтримав блокаду ОРДЛО. Філатов зауважив, що ті, хто любить прислуговувати – дуже часто міняють хазяїв.

«Мы должны решать МЕСТНЫЕ проблемы, а не «колебаться вместе с линией партии». Любой. Хоть БПП. Хоть «Укроп»», – наголосив мер Дніпра.

А вже за кілька днів «УКРОП» висловив свою глибоку стурбованість рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 16 лютого «Про невідкладні заходи з нейтралізації загроз енергетичній безпеці України та посилення захисту критичної інфраструктури». Головна претензія – до пунктів де зазначено, що МВС та СБУ мають невідкладно створити належні умови безпеки для безперебійного функціонування транспортної інфраструктури. В «УКРОПі» чомусь вирішили, що йдеться про зачистку редутів блокувальників та розгін людей.

Зокрема, в заяві йдеться: «Розгін учасників блокади – це пряма дорога до суспільного збурення, однією зі сторін якого будуть не активісти з дерев’яними щитами, як на Майдані, а люди, які пройшли фронт і зможуть себе захистити. Невже ви хочете крові та дестабілізації ситуації в країні, якою неминуче скористається зовнішній ворог? Невже ви зможете підняти руку на матерів і дружин полонених українських військових, які приєдналися до учасників блокади?».

І саме в цей момент пригадується заклик Ігоря Палиці та інших лідерів «УКРОПу» до більш радикальних дій. Та й мітинг під Верховною Радою, організований 21 лютого «УКРОПом» є підтвердженням того, хто насправді хоче масового суспільного обурення та тотальної дестабілізації в країні.

Тож вже 18 лютого, у суботу укропівці поспішили зібрати у Луцьку прес-конференцію щодо блокади торгівлі з окупантами і заявили про створення штабу підтримки блокади.

Фактично єдине, на що спромігся на сьогодні «УКРОП» у питанні припинення товарообігу з тимчасово окупованими територіями, це зареєструвати у Верховній Раді проект постанови про створення тимчасової слідчої комісії щодо перевірки фактів товарообігу з окупованими територіями. Це при тому, що доки немає Закону «Про тимчасово слідчі комісії», усі ТСК були і залишаються лише елементом піару зі стін парламенту.

Після усього популізму і гарячих дискусій щодо підтримки блокади – лише 20 лютого, «УКРОП» офіційно повідомив, що представники політсили приєдналися до активістів торговельної блокади окупованих районів Донецької та Луганської областей. До блокувальників навідувались голова криворізького «УКРОПу» Микола Колесник, член політради партії Євген Тєрєхов, представник «УКРОПу» з Прикарпаття Віталій Мерінов, та очільник вінницького «УКРОПу» Григорій Зозуля. Однак тих, хто найбільше виступав «за» блокаду на Донбасі – там ніхто не бачив і досі.

Далі буде…

1 коментар

  1. знаю сказав:

    інформуйте ширше волинян про укропівців – фактично як приватбанк ограбив україну на мільярди, ограбав простий народ, як палиця хоче фактично прикриваючись комунальним підприємством кришувати на 100 проц видобуток бурштину, народе – ЗНАЙТЕ УКРОП ЦЕ ПЕРШІ ЗЛОДІЇ В УКРАЇНІ

Залишити відповідь