Нардеп з Луцька прокоментував визнання Росією «днрівських» паспортів

Росія офіційно визнала паспорти, що видаватимуться на території самопроголошених республік, так званими ДНР та ЛНР. Попри те, що раніше в РФ заявляли, що не визнаватимуть подібні документи, учора, 18 лютого, президент країни Володимир Путін підписав відповідний наказ. Окрім визнання паспортів чинними вважатимуться також документи про освіту, реєстрацію шлюбу, свідоцтва про народження, реєстрацію на автомобілі, що виданні на території ОРДЛО (окремі райони Донецької та Луганської областей, – ред.).

Як зазначено в наказі, рішення було прийняте «в цілях захисту прав і свобод людини і громадянина, керуючись загальновизнаними принципами і нормами міжнародного гуманітарного права».

В українському медіапросторі політичні лідери активно обговорюють подію.

«Рішення РФ про визнання паспортів так званих «ДНР» і «ЛНР» є черговим доказом російської окупації та порушенням міжнародного права. Дуже символічно та цинічно, що це відбулося під час проведення Мюнхенської безпекової конференції. Цьому рішенню ми, зокрема, приділили увагу під час сьогоднішньої зустрічі з Віце-президентом США Майком Пенсом», – написав на своїй сторінці в соціальній мережі «Facebook» Президент Петро Порошенко.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко переконана, що такі дії приведуть до націоналізації майна. Так, вся власність та майно, яке перебуває на тимчасово окупованих територіях, перейде до самопроголошених республік

«Отже, Путін визнав нікчемні папірці «документами ОРДЛО». Це ще не визнання самих «республік», лише їх нікчемних папірців, але ж нас не мають вводити в оману всі ці слова з путінського указу про «тимчасовість, на період до політичного врегулювання і т.д.»… Не здивуюся, якщо наступним кроком буде націоналізація українського майна на окупованих територіях. Чомусь впевнена, що саме під це російсько-лднрівське мародерство і крадіжку створюється ця база з визнанням папірців-«документів», аби далі визнати українську власність «республіканською» і все вкрасти, як це було з Кримом», – написала Геращенко.

Прокоментував ситуацію і народний депутат України з Луцька Ігор Лапін. Так, він вважає, що це може бути передумовою війни.

«РОСІЯ ЮРИДИЧНО ВИЗНАЛА ОКУПАЦІЮ НАШОГО ДОНБАСУ. От ми трандимо про Мінськ. А расєя посилаючись на Мінські переговори, признала паспорти «ордло». Тепер слід очікувати ескалації на сході. І це не мирний сценарій подій – це заяви на війну. Нам давно необхідно визнати на законодавчому рівні і окуповані території, і їх блокаду. А ще ввести візи і розірвати дипвідносини», – написав нардеп на своїй сторінці у Facebook.

А ось головний редактор інтернет-видання «Цензор» Юрій Бутусов переконаний, що підписання наказу Путіним це реакція на зустріч в Мюнхені. Бутусов на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» запевняє, що всі політичні маневри РФ не привели до результату, і лідери НАТО, і канцлер Німечинни, і віце-президент США, і генсек НАТО озвучили єдину позицію щодо ситуації в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.