Ігор Лапін просить відкрити кримінал на Таруту

Народний депутат Ігор Лапін звернувся до Генеральної прокуратури України з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності народного депутата та бізнесмена Сергія Таруту.

Таке звернення народний обранець опублікував на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, в депутатському звернення йдеться про те, що  Сергій Тарута через ЗМІ закликає надати легітимність так званим ДНР та ЛНР, признати легітимність обраних в 2010 році депутатів місцевих рад  Донецької та Луганської областей та обмежити права президента України на проведення переговорів з питань мирного врегулювання на Донбасі.

Нагадаємо, що українські медіа почали поширювати інформацію, в якій свою думку щодо мирного врегулювання на Донбасі висловив Сергій Тарута. Так, він запевняє, що мирний план має містити три основи «Легітимність-Безпека-Довіра».

Тарута переконаний, що ефективнішими переговори будуть, якщо  в них Україна матиме легітимного партнера. Також він зазначив, що відсутність безпеки унеможливлює реалізувати мирний план.  Третя складова його плану це втрата довіри, як зі сторони жителів тимчасово окупованих територій до нинішньої української влади, так і за сторони жителів України до жителів тимчасово окупованих територій.

Сергій Тарута закликає як найшвидше визнати та легалізувати самопроголошенні республіки. А їх представниками визнати депутатів, котрих обирали на виборах 2010 року, попри те, що їх повноваження закінчились ще в 2015 році, а частина з них проживають в інших регіонах нашої держави, чи то в Росії, чи в інших країнах світу.

Аби його план «Три основи» за сценарієм «Легітимність-Безпека-Довіра»  був успішно впроваджений, Тарута запропонував  обмежити права Президента України на проведення переговорів, щодо питань мирного врегулювання на Донбасі та передати головування в переговорах парламенту. Також він зауважив, що необхідно прийняти спеціальний закон, що буде визначати повноваження і обов’язки депутатів обласних і місцевих рад, котрі були обрані в 2010 році. Опісля Тарута пропонує прийняти в парламенті такий план та передати його на розгляд в Раду Безпеки ООН і підписантам Будапештського Меморандуму.

Натомість, нардеп Ігор Лапін з метою забезпечення національної безпеки та посилення заходів із захисту національних інтересів звернувся з депутатським запитом до генерального прокурора України Юрія Луценка.

«Не знаю як хто, а я вважаю, що ми маємо виграти фізичну війну, і точно не можемо здатися в інформаційній», – додав Лапін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.