Гроші йтимуть за пацієнтом, – Уляна Супрун

У Луцьк приїхала виконуюча обов’язків Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Зустріч відбулася у Волинській обласній клінічній лікарні 3 лютого.

На зустрічі були присутні голова Волинської облдержадіміністрації Володимир Гунчик, начальник управління охорони здоров’я Волинської ОДА Ігор Ващенюк, головний лікар Волинської обласної клінічної лікарні Іван Сидор та сімейні лікарі області.

Присутні обговорювали медичну реформу та створення госпітальних округів.

За словами посадовця, в Україні достатньо коштів на реформування медицини, але вони нераціонально використовуються.

Уляна Супрун зауважила, що реформа передбачає, що гроші «йтимуть» за пацієнтом, тобто, на одного пацієнта виділять 210 гривень на рік. Як розпоряджатися ними, вирішуватимуть вже лікарі у медичних установах.

8 та 9 лютого у Києві планується зустріч з представниками всіх областей, під час якої планують затвердити остаточну версію зразка договору між пацієнтом та сімейним лікарем, щоб на початку липня їх почали укладати.

Також Супрун додала, що під час визначення сімейних лікарів не буде враховуватися прописка пацієнта. Тому з часом медичні заклади будуть працювати за «ринковим» принципом, тобто лікарні, які зможуть мати необхідну кількість пацієнтів, зможуть «вижити», а ті, де пацієнтів немає, можуть закритися. При цьому 80% фінансування мають надавати на первинні ланки і лише 20% – на вторинні (тобто послуги вузьких спеціалістів). Таких спеціалістів планують зосередити у центрах госпітальних округів, де вони зможуть мати відповідне навантаження, аби підтримувати свою кваліфікацію. Уляна Супрун додала, що районні лікарні ліквідовувати не будуть, їх просто перепрофілють.

До слова, міністр зауважила, що ознайомлена з проблемою визначення госпітальних округів на Волині, мовляв, три замало, а вісім – забагато. Тому вона закликала місцевих чиновників до демократичного спілкування.

Також посадовець додала, що важливою є також профілактика захворюваності та раннє виявлення хвороб. Зокрема, про профілактику мають подбати сімейні лікарі, які в тому числі мають навчити пацієнтів правильно харчуватися та позбавлятися стресу.

На самкінець вона побажала, аби люди менше хворіли та рідше відвідували лікувальні установи.

 

Залишити відповідь