Керівництво «Волиньвугілля» проігнорувало суд з шахтарською профспілкою

Профспілка гірників подала в суд на державне підприємство «Волиньвугілля» та виконуючого обов’язки гендиректора через відмову надати шахтарям інформацію про господарську діяльність підприємства.

Про це йдеться на сайті Незалежної профспілки.

«Попередні перевірки діяльності ДП «Волиньвугілля» виявили порушення на майже 50 мільйонів гривень. Ми вважаємо, що розкрадання може продовжуватися і при нинішньому некомпетентному керівництві. Аби це перевірити – запросили відповідні документи. Та нам їх, в порушення закону, не надали. Значить є що приховувати!  Окрім цього до нас знову надходить інформація про нові системи «відкатів» та закупівлі продукції за завищеними цінами», – заявив голова первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України відокремленого підрозділу «Шахта «Бужанська» Богдан Макарчук.

Зокрема, у позові йдеться про те, що профспілка звернулася до тимчасового в.о. гендиректора Олександра Зоріна з письмовою заявою про надання копій журналів реєстрації договорів та самих договорів за період з 1 вересня 2016 року по теперішній час. Натомість гірникам відмовили у задоволенні заявлених вимог, мотивуючи тим, що в обов’язки профспілкової організації не входить перевірка господарської діяльності підприємства, а статтею 13.1 Закону забороняє втручатися у діяльність організацій роботодавців, їх об’єднань. Відмовили шахтарям і у інформації про надання списку дебіторів підприємства станом на 17 жовтня 2016 року та інформації з підтверджуючими документами про проведену роботу з погашення дебіторської заборгованості за період з 1 вересня 2016 року по теперішній час.

У профспілках вважають усі відмови незаконними.

Згідно ухвали Нововолинського міського суду від 30 грудня 2016 року, позовну заяву прийнято і відкрито провадження №2/165/907/16  у справі № 165/2608/16-ц.

На досудове засідання 30 січня ані виконуючий обов’язки генерального директора ДП «Волиньвугілля» Олександр Зорін, ані юрист Михайло Малогрош не з’явилися. Вони мотивували це відпусткою, яку раптово на 5 днів надали працівнику юрвідділу держпідприємства.

До слова керывника пыдприэмства та юриста повідомили про засідання ще на початку січня, а наказ про ъхню відпустку був підписаний за 3 дні до засідання, 27 січня.

Залишити відповідь