Українка отримала престижну світову премію з математики

Українка Марина В’язовська отримала математичну премію «Премію Салема 2016», яку щороку присуджують молодому математику за значні дослідження в сфері наукових інтересів Рафаеля Салема, насамперед у теорії рядів Фур’є.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Комісія присудила премію Марині В’язовській за її відкриття світового рівня – щодо найщільнішого пакування куль у 8 та 24-вимірних просторах з використанням методів модулярних форм. Ця премія є надзвичайно престижною, аналог Нобелівської, але для математиків. Вищою є лише премія Філдса.

Так, у 2016-му році вчена розв’язала задачу, над вирішенням якої вчені працювали кілька століть: пакування куль у 8-вимірному просторі та, у співавторстві, — в 24-вимірному. Інакше кажучи, науковець знайшла вирішення пакування куль в евклідовому просторі. Раніше задачу пакування куль було розв’язано лише для просторів із трьома і менше вимірами.

Марина В’язовська закінчила Київський природничо-науковий ліцеї № 145 та механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 2010-го захистила кандидатську дисертацію в Інституті математики НАН України на тему «Нерівності для поліномів і раціональних функцій та квадратурні формули на сфері», а 2013 року здобула ступінь доктора природничих наук у Боннському університеті, захистивши дисертацію «Модулярні функції та особливі цикли».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.