Волинський музей судиться з облрадою

Із вимогою стягнення грошей із Волинської облради із позовом до Луцького міськрайонного суду звернувся керівник музею історії сільського господарства Олександр Середюк.

Про це повідомив Середюк, ‒ пише це IA ZIK.

За його словами, Волинська облрада із 19 травня зняла фінансову дотацію музею сільського господарства у Рокинях поблизу Луцька. Через це, стверджує директор музею, виникла заборгованість із зарплати. Тож, для стягнення грошей із облради Середюк звернувся із позовом до суду.

Нагадаємо, що ще в березні цього року музей відвідав голова тимчасової комісії з питань проведення перевірки діяльності комунальних підприємств В’ячеслав Рубльов. Він представляв фракцію «Укропу», навколо якої та її лідера Ігоря Палиці в облраді сформувалася більшість.

«Кошти, які ви отримуєте з обласного бюджету, не повинні йти на заробітну плату, а саме на розвиток. Музей з таким перспективним напрямком, як у вас, повинен заробляти, а туристичний потік сюди збільшуватися, тим більше, що знаходиться він неподалік від обласного центру», – зауважив Рубльов.

Депутат порадив керівництву активніше працювати в напрямку залучення європейських грантів, а також продукувати більше креативних ідей для комерціалізації діяльності закладу. Стосовно співпраці з підприємцями, то, на переконання Рубльова, потрібно вдосконалити договори таким чином, щоб сума дивідендів збільшилася з 10 до 25%.

Зауважимо, що чимало питань до прибутків музею-скансена, зважаючи на півмільйонні видатки з обласної казни, виникало у депутатів як шостої, так і сьомої каденції обласної ради. Про наміри розібратися в ситуації та провести виїзне засідання на базі музею заявляли і члени постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму.