Волинь: шукають могили загиблих під час Першої світової війни німців

На Волині археологи шукають могили загиблих у Брусиловському прориві бійців.

Про це інформує IA ZIK з посиланням на організацію «Волинські старожитності».

На Волині триває археологічна експедиція, яка досліджує події Брусиловського прориву під час Першої світової війни.

Експедиція проходить на території, де відбувалися бої у липні 1916 – квітні 1917 років за «Червищанський плацдарм» на річці Стохід і отримала таку ж умовну назву.

У результаті бойових дій на Стоході лише з російського боку загинуло до 10 тисяч солдатів. У 1920-х роках останки загиблих були перепоховані польською владою на спеціальних меморіалах, часто на так званих «міжнародних», де знайшли свій останній спочинок солдати ворогуючих армій. Проте, ще багато останків залишилися лежати на полях «Червищанського плацдарму» до наших днів.

Базою археологічної експедиції стало село Оленине. У кількох пагорбах, де старожили вказували на можливі захоронення, останків не виявили. Але на обійсті будинку Олени Приходько в селі Оленине Камінь-Каширського району знайшли та ексгумували останки 6 німецьких солдатів. В Олениному в лісі є упорядкований місцевою владою меморіал німецьких воїнів, який планується перетворити у місце перепоховання виявлених останків.

У в селі Тоболи в урочище «Дубиський бір» виявлено знищений меморіал німецьких солдатів, який і нині є об’єктом зацікавлення мародерів. Обмеженість часу і погодні умови не дозволили пошуковцям провести тут дослідження. Проте, останки з цього захоронення планується перенести на меморіал у село Оленине.

kkaf_1490435610 nnas