«Волинський пантеон: Схід-2015»: у Луцьку презентували книгу про загиблих Героїв

У Волинській обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки презентували книгу «Волинський пантеон: Схід-2015», у якій зібрана інформація та короткі відомості про волинян-захисників України, які загинули на війні.

Презентація відбулася 3 жовтня 2016 р.

Це вже третя книга про воїнів із Волині, які загинули, обороняючи незалежність України. Книги із серії «Волинський пантеон» змогли побачити світ завдяки підтримці благодійного фонду «Волинь-2014».

У квітні 2015 року  у бібліотеці презентували першу книгу, де зібрали інформацію про 96-ох загиблих у зоні АТО бійців. Ще через декілька місяців презентували доповнену версію, де розмістили інформацію про нагороди загиблих бійців. Авторами третьої третьої збірки стали доктор історичних наук Олександр Дем’янюк та краєзнавець Геннадій Гулько, які працювали й над попередніми виданнями.

Третя книга, яка має назву «Волинський пантеон: Схід-2015», на 90-та сторінках містить інформацію про 66-ох загиблих бійців. Усі вони жили на Волині, є вихідцями із Волинської області, або служили на теренах області.

«Ми робимо це для того, аби вберегти пам’ять про воїнів, які полягли у російсько-українській війні», – підкреслив Дем’янюк. Він наголошує, що пора вже називати речі своїми іменами: якби у нас тривало АТО у ньому б брали участь лише правоохоронці та спецпризначенці. Натомість понад 90% бійців, про яких йдеться у книзі, були військовослужбовцями Збройних сил України.

Історик наголошує, що пам’ять про бійців, які загинули на Сході України, має зберігатися кожного дня, а не лише до дат, коли українська армія зазнавала поразок. Тож авторам приємно, що подібні видання зробили у Кривому Розі та Харкові. Волинські ж автори намагалися зробити книгу відстороненою від емоцій, аби кожен зміг самотужки оцінити внесок загиблих воїнів.

За словами краєзнавця, українці пам’ятають чимало трагічних та водночас героїчних сторінок історії: і бої під Крутами, героїчні подвиги у часи громадянської війни, оборону під час Другої світової та подвиг воїнів-афганців. Тож сьогодні важливо не забувати про новітніх героїв та передавати цю пам‘ять майбутнім поколінням.

«Все що нами було зроблено протягом 2 років не для особистих амбіцій, а аби дати можливість дорослим і молодим людям зрозуміти те, що відбувається у нас на Східних рубежах України», – додав Гулько. Він пригадав і про бійців, які загинули внаслідок підлого нападу під Волновахою, і про трьох волинян-«кіборгів», які загинули в Донецькому аеропорті. Учасники подій розповідали, що на волинянин завжди можна було покластися, бо вони завжди були готові прийти на допомогу.

Під час зустрічі транслювали фото із картотеки одного з загиблих учасників АТО. Ці картини дали можливість уявити війну очима солдата Володимира Луця, який загинув вже після повернення додому.

Виступили і голова Волинської обласної організації ветеранів України Олександр Булавін, учасник Євромайдану та журналіст Мирослав Ватащук, представник фонду «Волинь 2014», і рецензент книги. Вони висловили родинам співчуття та подякували за таких мужніх синів.

Декілька примірників подарували для навчальних закладів, вихованці яких були присутні на заході. Також книгу отримають родини загиблих волинських Героїв.