«Волиньбаскет» здобув першу перемогу

Для харківського клубу матч із лучанами став урочистим відкриттям сезону, тому «політехніки» підійшли до гри в максимальних фізичних кондиціях. Чого не можна сказати про «Волиньбаскет», який першу зустріч Суперліги Парі-Матч провів у п’ятницю в Кременчуці.

І якщо додати до виснажливого двобою з «Кременем» втому від переїздів, то мали на старті реальну перевагу Харкова. Компанія Parimatch за кілька годин до протистояння фаворитом у цій парі також визначила господарів – «Політехнік» – «Волиньбаскет»: 1,16 – 19,0 – 5,0, – повідомили у прес-службі «Волиньбаскету».

Попри те, що опоненти грали один проти одного багато років у Вищій лізі України, двобій почався акуратно. Ніхто не квапив подій, і команди здобували, так би мовити, планові залікові пункти. Але якщо в Харкова закидала вся команда, то Луцьк попервах тягнули новачки Сергій Алфьоров та Артем Чемякін.

Потішив Олег Рудаков, який триочковим скоротив відставання з -5 до 13:11. Проте один факт не міг не насторожувати прихильників БК «Волиньбаскет» – часті втрати м’яча на чужій половині. Хай там що, але перший часовий відрізок лучани програли в три пункти – 23:20.

За три хвилини другої чверті гості змогли вирівняти ситуацію 27:27. Поступово волиняни почали вириватись уперед 27:31, 29:34, 30:36. Благо, пішли трюльники не тільки в Рудакова, а й у Фурса – Олександр двічі вразив з-за дуги у потрібний момент. Коли ж різниця сягнула 10 очок (30:40), тренер Валентин Кулібаба терміново взяв тайм-аут.

Все ж «Волиньбаскет» зберіг лідерство в матчі завдяки фантастичній 10-хвилинці, яку виграв в п’ятнадцять балів – 29:14. Тож на велику перерву команди пішли за рахунку 37:49.

Третя чверть почалася на дуже високих швидкостях. Але надмірний поспіх явно заважав харківським баскетболістам, а от гості планомірно нарощували перевагу 37:55, 37:57.

Коли ж «політехніки» двічі поспіль реалізували дальній, черга брати перерву настала Дмитра Чайковського – 52:69. Саме з таким рахунком вийшли на майданчик суперники на четверту чверть.

Господарі відразу взялися ліквідовувати відставання, натомість у лучан дещо розладилось. Так, різниця скоротилася – 56:69, 59:69.

І лише після трьох гаком хвилин волинянам вдалося розмочити чверть – відзначився Назар Кісільчук. Харків’ян же вперед вів нев’янучий Тимур Арабаджи.

За дві хвилини до сирени відставання трималося на рівні 11 очок – 65:76. Але тут лучани сфолили на Арабаджи при виконанні ним триочкового, і той був точним – 68:76.

Проте це був останній успіх «Політехніка», а два реалізовані штрафні Чемякіним встановили остаточні 68:78. Є перша перемога БК «Волиньбаскет»!