На Волині викорстовують дітей для контрабанди сигарет через кордон, – Гунчик

На Волині вже не вперше фіксують випадки, коли дітей використовують для перенесення через кордон пакунків із сигаретами, бо за це передбачене лише адміністративне покарання, – заявляє голова Волинської ОДА Володимир Гунчик із посиланням на прикордонників.

Про це йшлося під час оперативної наради у понеділок, 03 жовтня.

Він зачитав один із останніх листів від прикордонників. У ньому йдеться, що в районі села Римачі на Любомльщині 28 вересня затримали 8 осіб, зокрема 6 дітей 1999-2001 років народження, які переносили 23 пакунки сигарет. Гунчик озвучив прізвища та населені пункти проживання дітей. Ідеться про Шацький, Любомльський та Турійський район.

Їх, ймовірно, покарають в рамках статей 202, 204-1 кодексу про адмінпорушення. Також голова ОДА вимагає від очільників РДА, міського голови Любомля, голови Шацької громади та інших посадовців звіту, що вони зробили, щоб боротися проти такого використання дітей.

Зокрема Гунчик вважає, що потрібно поводити зустрічі із батьками, зустрічі в школах та інші просвітницькі акції, а також покарати тих дорослих, які реально організовують такі “схеми” використання дітей. В рамках цієї роботи Гунчик також обіцяє на 21 жовтня нараду із силовиками.