Люди повстали проти спалення сміття під Луцьком

Жителі села Брище Луцького району не хочуть, аби на території сусіднього сміттєзвалища будували піч для спалювання відходів.

Про це стало відомо 3 жовтня під час прийому громадян головою Волинської ОДА Володимиром Гунчиком, – пише Волинь24.

Мешканці села Брище звернулися з колективним зверненням до губернатора. Люди не згідні з початком будівництва печі зі спалювання відходів на території полігону, що розташований на території Рокинівської сільради, до якої входить і Брище.

Як зазначають у облдержадміністрації, полігон твердих побутових відходів у селі Брище поблизу Луцька відкрили у 1992 році. Останніми роками сюди вивозили до 600 тисяч тонн сміття.

Тож не дивно, що з часом ресурс полігону став вичерпуватися. Тому у 2000 році запустили другу чергу сміттєзвалища, а ще через одинадцять років – третю чергу. У 2013 році для будівництва чергової черги сміттєзвалища виділили ще майже 9 гектарів землі. Зокрема, там викопали новий котлован.

Лише минулого року на звалищі у Брищі запустили сміттєсортувальну лінію. Пропускна спроможність лінії – 50 тисяч тонн. Тож нині полігон обслуговують спільно приватна фірма «Луцьк ЕКО», яка займається сортувальною лінією, та комунальне підприємство «Луцькспецкомунтранс».

В липні 2016 року Луцька РДА провела аукціон з набуття права оренди та укладання договору оренди землі для будівництва та обслуговування заводу по переробці сміття терміном на 49 років.

За інформацією сільського голови, фірма виготовляє проектну документацію на будівництво заводу по переробці сміття. Відповідно до декларації про початок будівництва, ведуться підготовчі земляні та інші роботи по встановленню дільничної спалювальної печі. До речі, гроші за оренду землі, а це 180 тисяч гривень, сплачено і навіть вже витрачено сільською радою.

«Моя позиція дуже проста. Люди повинні бути зацікавлені в тому, щоб на їхній території все було в порядку, щоб екологічно це не вплинуло на здоров’я їхніх дітей. Влада ж повинна дбати, щоби були робочі місця і надходження в бюджет. Тому наше завдання – знайти компроміс», – прокоментував ситуацію Володимир Гунчик.