На Волині вперше відгримів фестиваль «Криївка Перця»

У селі Липне Ківерцівського району відбувся фестиваль повстанської пісні «Криївка перця», який зібрав дві тисячі жителів Ківерцівського району та гостей.

Організаторами є Ківерцівський національний природний парк «Цуманська пуща», голова села Липне – Мазнюк Юрій, директор ЗОШ – Демчук Олександр та місцеві жителі, за благословіння Владики Луцького та Волинського Михаїла та отців Цуманського деканату, – повідомили в оргкомітет дійства.

Зранку територія почала наповнюватися глядачами, учнями шкіл району, які організовано довозилися автобусами і по прибуттю в Липне пересіли на кінні підводи та помандрували на екскурсію до «Перцевої гори»  в урочищі Бирча. Військово-спортивні заняття для молоді організували ГО «ВМР «Національний Альянс» та делегація з Володимир-Волинського району на чолі із Андрій Оніщуком.

Після рухливих занять гостей свіжим кулішем пригощали організатори та представники “Самооборони міста Ківерці”.

Гучні постріли розірвали повітря – на поле вийшли бійці НКВС та вояки УПА. Відтворення запеклого бою організувала військово-історична група «Азимут». Також постійно діяла виставка «Воїн: історія українського війська», яку розробив Український інститут національної пам`яті.

О 14 30 роботу розпочала музична сцена із виступу театру «Шарж» із міста Ужгород. Відкрив фестиваль директор НПП «Цуманська пуща» Ігор Квач,  до привітань доєднався протоієрей, декан Цуманського деканату отець Тарас. Також виступали відомі особистості: Сергій Мерчук – голова Рівненської поліції, уродженець с. Холоневичі; перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик; Цуманський селищний голова Анатолій Дорощук.

Музична програма була насиченою, участь взяли церковні, клубні та шкільні колективи населених пунктів: Липне, Домашів, Костопіль, Олика, Прилуцьк, Луцьк, Дачне, Омельно, Жобрин, Берестяни, Цумань, Сильно, Журавичі, Холоневичі. Хедлайнером фестивалю став Народний артист України  – Василь Чепелюк. Історичну лекцію про україно-польський конфлікт прочитала Леся Бондарук.

Після завершення основної програми та із настанням темряви – було запалену ватру, як символ об`єднання громади та вогонь, що запалює серця.

Гуляння до ночі продовжилися українською дискотекою, яку провів антидіджей із с. Дачне.

Організатори та гості сповнені надією, що фестиваль «Криївка Перця» стане щорічним святом для жителів Цуманської пущі!