У селі на Волині – конфлікт через землю для атошників

На засідання чергової сесії Ковельської районної ради прибула делегація із села Стеблі на чолі з депутатом Скулинської сільської ради Леонідом Осіпчуком. Їхньою метою було: звернутися до районних парламентарів із проханням допомогти у вирішенні земельного питання, яке буквально розсварило атошників і місцевих мешканців.

Осіпчук розповів і свої слова підтвердив документами, що з 1999 року до півсотні місцевих селян користуються землею сільськогосподарського призначення, яка знаходиться за межами населеного пункту Стеблі та відноситься до земель запасу сільської ради, і справно сплачують земельний податок у казну сільської ради. Однак уже фактично рік, як орендарі не можуть там нічого садити, оскільки на підставі наказу начальника головного управління Держгеокадастру у Волинській області земельна ділянка орієнтовною площею 6 гектарів передана у власність іншим людям, – пише ПроКовель.

«Вони таким чином анексували 6 гектарів землі, яка була в користуванні 17 років. Всі громадяни були шоковані тим, що ці хлопці без згоди сільських депутатів, сільського голови, забрали землю. Ми громадяни, користувачі цих ділянок, хочемо звернутися до районної ради, правоохоронних органів допомогти нам повернути ці землі в користування», – заявив Леонід Осіпчук.

Сільський народний обранець зачитав лист Головного управління Держгеокадастру у Волинській області до Скулиннського сільського голови Романа Осійчука, в якому управління просить останнього «протягом 10 календарних днів з дня отримання запиту письмово висловити позицію щодо можливості надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, на підставі якої земельна ділянка сільськогосподарського призначення державної власності орієнтовною площею 6,0 гектарів, яка розташована за межами населених пунктів Скулинської сільської ради, буде передана у власність громадянам Щекальову М.В. (2,0 гектара), Федіку Ю.М. (2,0 гектара), Ющику О.В. (2,0 гектара) для введення особистого селянського господарства».

На цей запит сільський голова відповів, що «не вважає за доцільне давати згоду на розроблення документації із землеустрою для передачі у власність земельних ділянок» вищеназваним громадянам, спираючись на запис у відповідній земельно-кадастровій книзі сільської ради, з якої випливає, що «дані земельні ділянки знаходяться в громадян у постійному користування з 1999 року».

Також Леонід Осіпчук показав відповідь голови Ковельської райдержадміністрації Віктора Козака (обурені селяни просили провести перевірку за даним фактом), в останньому абзаці якої посадовець пропонує ображеним громадянам за вирішенням земельного спору звертатися до суду. «Водночас додатково інформуємо, що визнання недійсними, нечинним розпорядчих та правовстановлюючих документів на майно відноситься до виключної компетенції суду», – йдеться у відповіді.

Голова депутатської фракції «ВО «Батьківщина» Володимир Андросюк не приховував свого обурення діями і атошників, і землевпорядників. «В один недільний день без присутності голови сільської ради, сільського землевпорядника, без зйомок земельної ділянки поставили колишки і все – приватна власність. Я думаю, що треба людям допомогти. У свій час вони не приватизували ці землі, але ж платять податок», – заявив депутат.

Його колега по раді Юрій Хороших (аграрна партія України) зауважив, що ті селяни, які сплачували орендний земельний податок, згідно чинного законодавства мають першочергове право на її приватизацію чи викуп. «Ці три хлопці, дійсно є атошниками, і ми їх поважаємо, але не знаю, яким чином вони обійшли сільську раду, умудрилися собі взяти 6 гектарів землі, обідили при цьому близько 50 селян, котрі щорічно сплачували податок», – обурювався народний обранець.

Голова Ковельської районної ради Андрій Броїло, до якого і зверталися обкрадені селяни, також підтримав запит Володимира Андросюка і запевнив, що докладе усіх зусиль, аби допомогти у вирішенні питання. Він закликав і правоохоронні органи терміново втрутитися в дану ситуацію.

Зрештою депутати одноголосно підтримали запит Володимира Андросюка.