У волинській лікарні – вибори

Колектив волинської дитячої лікарні обирає нового генерального директора таємним голосуванням.

Про це повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини.

Сьогодні, 30 вересня, в актовому залі Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання стартувало таємне голосування. У виборчому бюлетені працівники можуть поставити свою позначку в кабінці для таємного голосування за одного з кандидатів. Їх четверо: Людмила Гагаловська, Ігор Дородних, Ірина Каліщук та Сергій Ляшенко. Є також у бюлетені й графа «Не підтримую жодного».

Ігор Хом’як з травня працює на посаді старшої медичної сестри, до того працював анестезіологом. Він розповідає: колектив лікарні дуже великий – майже тисяча працівників, близько 450 з них медичні сестри. Попередньо, багато працівників обіцяли прийти на вибори, сподіваючись на хороші зміни в закладі.

1

«Це дуже демократично, бо всі працівники можуть висловити свою думку, проголосувати за гідного кандидата і обрати для лікарні гідну людину. Люди приїжджають з дому, з відпусток, з декрету, бо хочуть висловити свою думку», – зауважив він.

А ось Олена Ворошило працює у централізованому відділенні клінічної мікробіології ВОДТМО. Медик зауважує: позитив такого заходу в тому, що люди можуть вплинути на вибір кандидата на посаду головного лікаря.

2

«У нас вибори відбуваються вперше, завжди керівників призначали наказом. На мою думку, кандидатури, які вказані в бюлетені, заслуговують на це місце. Вони розумні, грамотні спеціалісти, ми всіх знаємо, це не люди з вулиці, а фахівці, які заслуговують на таке місце. В кожного думка, звичайно, своя. Але керівник має бути і грамотним, і чудово знати лікарню, і має бути господарником, щоб був порядок», – пояснює вона, чим керувалася під час свого вибору.

До актового залу, де відбуваються вибори, прийшов і депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства Олександр Зінчук. Він зазначив, що кандидатуру, яка згідно з результатом голосування переможе, розглядатимуть на «медичній» комісії, адже до посади головного лікаря є й кваліфікаційні вимоги.

3

«Це перший крок демократії – дати трудовому колективу визначитися, кого вони хочуть бачити керівником закладу, а ми повинні їм допомагати. Адже влада в нас належить людям, а не обласній раді чи управлінню охорони здоров’я. У світі громада керує лікарнями. І сьогоднішні вибори – це перший крок до самоврядування. Коли тут буде лад і з кадрами, і з економікою, коли запрацює реформа, що гроші йтимуть за пацієнтом – тоді все стане на свої місця. Попереду конкурс – обговорення кандидатур на медичній комісії. Основна проблема, що немає законодавчої бази щодо таких виборів. Медицина – специфічна галузь, де керівники мають відповідати кваліфікаційним вимогам і є діючий порядок призначення», – пояснює він.

До слова, світова практика передбачає, що адміністративна і медична частина розподілені, тобто поширена практика, коли в закладі є головний лікар і директор – менеджер. Але, виходячи з нинішніх реалій, то головний лікар має бути не лише управлінцем, а й відповідати певним кваліфікаційним вимогам. Але, обіцяє Олександр Зінчук, думка колективу обов’язково буде врахована. Адже заради цього і голова обласної ради Ігор Палиця зініціював вибори.

«Наступний крок – медкомісія, на якій будуть ставитися кваліфікаційні питання, щоб ми могли визначити ступінь медичної підготовки до виконання функцій головного лікаря. На комісію можуть подаватися кандидатури від трудового колективу, обласного управління охорони здоров’я, і, якщо буде самовисування, – ми не відмовимо кандидату, розглянемо всіх. Але це буде конкурс, де ставитимуть медичні запитання. Ми даємо можливість колективу висловитися, а далі – кваліфікаційні вимоги і медичний аспект на медкомісії», – резюмує Олександр Зінчук.

Вибори у ВОДТМО триватимуть до обідньої пори, по тому опечатані скриньки з бюлетенями відвезуть в обласну раду, де і відбудеться підрахунок голосів за участю спостерігачів.