«Мандрівний вішак» день перший: як це було

Театральний фестиваль «Мандрівний вішак» розпочався із постановок чернівецького та харківського колективів, які дивували глядачів ексцентричністю та «божевільністю».

Лучани та гості споглядали постановки театрів у п’ятницю, 30 вересня.

Нагадаємо, що сьогодні відбулося офіційне відкриття фестивалю , який триватиме до 2 жовтня. Програму фестивалю можна переглянути тут.
Завданням «Мандрівного вішака» є перенести звичний для людей театр із приміщення в незвичні місця. Тогоріч організатори дивували розмаїттям цікавих місць – «парковка» торгового центру «ПортCity», підземелля замку, закинуті приміщення тощо.

Цього року організатори театр-студія «Гармидер» обіцяють не менш цікаві та незвичні місця для оригінальних постановок як українських театрів, так і студії за-кордону.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ФЕСТИВАЛЬ

Отож, перший день театрального фестивалю дивував лучан та гостей міста колективами із Чернівців та Харкова.

Гості із Чернівців – театр малих форм «Темп» привіз трагікомедію, за мотивами болгарського драматурга Христо Бойчева «Солдат і птиці».
Атмосферна постановка відбулася закинутому комбінаті хлібопродуктів, де актори перетворилися із «божевільних» на «воїнів, які готові захищати свою країну».
Більшість глядачів побачили в постановці сучасні українські реалії сьогодення.

Історія розповідає про божевільних, які знаходяться в клініці. Одного дня літак ООН, який перевозив гуманітарну допомогу помилково скинув на руїни клініки контейнер із військовою формою.
Чоловік, який сидів на інвалідному візку уявив себе «полковником», а усі інші «жителі» клініки підкорювалися йому як військовому командиру.

«Полковник» під час постановки повчає своїх «солдатів» : «Маленькі армії перемагають завдяки чіткому строю. Він існує в кожному із нас. Стрій змінює державу, суспільство та кожного індивідуума. Дух армії – це внутрішній стрій кожного солдата».
.
Також «полковник» пояснює глядачам, що він військовий та «дає звітність у тому що відбувається». Шикує усіх «солдатів» зі словами: «Великий похід божевільних розпочинається». А вже згодом пояснює, що вони не божевільні.

«Ми просто не створені для цього світу. Він (світ – ред.) для однакових, а ми різні і повинні втекти із цього світу. Не як переможені, а як переможці».

 

Ще не зовсім відійшовши від «божевільного» та атмосферного виступу чернівчан, відвідувачі фестивалю перемістилися до «Арт Кафедри» в розважальному комплексі «Адреналін-Сіті».

Вже тут глядачі насолоджувалися моно-виставою від Харківського вільного простору «Exit» «Трюча».

На минулорічному «Мандрівному вішаку» глядачів підкорила сповідь маніяка – монодрама «Липень» у виконанні Володимира Снігурченка. Тож організатори вирішили продовжити знайомити гостей із творчість митця.

У спектаклі «Трюча» Снігурченко виступає автором тексту та режисером.

Вистава захопила глядачів із перших секунд. Не зовсім традиційний підхід до головного героя козака – у вишиванці та спортивному костюмі «Адідас». Спектакль «Трюча» – це монолог міфічного Козака, який існує та не існує одночасно. Цікава форму подачі тексту – хіп-хоп від музику, римовані рядки та глибока істина в словах простого хлопця додали своєрідної атмосферності та тримали у напрузі цілу годину.
Козак у виставі пояснює, що «трюча» – це совість хлопця. Він постійно задає запитання: «Хтоя? Куди йду? Як відчути справжнє?»

Також він постійно звертається до батька, жаліється на біль, який лишається після втрати людини.

Цілий спектакль потрібно розривати на цитати, адже у кожній думці автора читаються важливі речі, які потребують осмислення.

 

На наступні 2 дні фестивалі організатори обіцяють насичену програму та цікаві місця для споглядання постановок. Також глядачів чекатимуть постановки театрів з різних країн світу.