Луцькі студенти не надто активно пишуть запити

Понад три чверті луцьких студентів, які взяли участь в опитуванні, зізналися, що ніколи не писали запитів на інформацію.

Про це повідомила громадська активістка Тетяна Карпів.

У рамках акції «Я маю право знати» у Луцьку провели опитування студентів щодо знання права на доступ до публічної інформації. Організували акцію випускники Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» одночасно в 9 містах України.

У Луцьку в акції взяли участь 35 студентів факультету філології та журналістики Східноєвропейського нацуніверситету. Як з’ясувалося, кожен п’ятий із опитаних студентів не знаєпро своє право на подання запитів про доступ до публічної інформації, а 71% – зовсім не робили запитів. Тобто правом на доступ до інформації скористалися тільки 29% студентів.

Найчастіше у студентських запитах розпорядником публічної інформації є орган місцевого самоврядування.

Окрім того, 20% студентів стикалися  із випадками порушення термінів підготовки та видачі відповіді. Дехто відзначив, що порушниками була адміністрація вишу.

Третина опитаних вважають, що інформація серед студентів про їхнє право на доступ до публічної інформації радше не поширена, 24% вважають, що радше поширена, ще 24 % важко відповісти на це питання, а 12 %  вважають, що інформація зовсім не поширена, 5% опитаних не відповіли на це запитання.

Довідково:

Відзначення Міжнародного дня права знати було запропоновано на Зустрічі громадських організацій із захисту свободи інформації, яка відбулася 28 вересня 2002 року в столиці Болгарії – Софії.  В цей день Мережа захисників права на доступ до інформації, створена в Україні, щорічно проводить заходи з метою роз’яснення серед населення права на доступ до публічної інформації. Саме ця дата визначена як «Міжнародний день права знати».