Луцьк: руйнуються музичні школи

У Луцьку стан будівель музичних шкіл – далеко не найкращий. Приміщення потребують серйозного ремонту.

Про це повідомляє ВолиньPost.

Перед Днем музики депутати міськради проінспектували три луцьких музичних і художню школи. Перша музична школа, що в центрі міста, на Богдана Хмельницького, найбільша, а відтак і проблем тут також найбільше.

У старому приміщенні муровані стіни лише зовнішні та одна посередині. Решта – дерев’яні. Щодо прибудови, яку здали 10 років тому, то тут дерев’яні вікна вже встигли прогнити. Керівництво закладу каже, що їх, певно, встановили із недобре висушеного дерева.

«У нас і є концертний зал, і нема. Він недороблений. Освітлюється лише сцена. Тому якісь заходи проводимо лише у світлу пору доби, поки видно. Сама ж сцена – стара. Рояль, який важить понад півтонни, поставити не можна, бо провалиться», – розповіла директорка Ольга Чуріна.

cb-dsc0738

Щоб довести усе до ладу, тут необхідно не менше 10 мільйонів гривень (точно суми не знають, бо немає проектно-кошторисної документації, на яку теж немає грошей).

Зазначимо, що й з інструментами є проблеми. Ті, що є, – старші за самих викладачів. А саксофона і гобоя немає взагалі.

Друга музична школа, на Декабристів, потребує заміни вікон, дверей, встановлення нового енергоощадного котла. Та ж ситуація і з третьою, що в мікрорайоні ЛПЗ.

«Третя музична школа в нас славиться музичними колективами. Але їм немає, де проводити репетиції. Уявляєте, хор репетирує в коридорі. Там конче необхідний зал. Територія є. Немає грошей», – розповіла начальник управління культури Луцькради Тетяна Гнатів.

Для будівництва залу два роки тому потрібно було приблизно півтора мільйона гривень. Зараз – не менше трьох.

Щодо художньої школи, що на вулиці Ветеранів, то там взагалі немає парадного входу (колишній дитячий садочок). Також і тут треба подбати про енергозбереження.