Спецпризначенці погрожували журналістам зброєю, – ЗМІ

У ніч на 29 вересня біля VIP-терміналу аеропорту «Київ» під час зйомок матеріалу про приватні літаки високопосадовців журналістів програми «Схеми» обшукали невідомі люди, діючи агресивно та направляючи зброю (автомати та пістолет) на членів знімальної групи.

Близько першої години ночі троє невідомих озброєних людей підійшли до автомобіля знімальної групи і наказали вийти з нього, – інформує Радіо Свобода.

Журналіст Михайло Ткач вийшов і одразу показав журналістське посвідчення Радіо Свобода. Після чого невідомий чоловік у цивільній формі, погрожуючи пістолетом, почав у грубій формі вимагати відчинити двері автомобіля. Лише після того, як автомобіль обшукали, один зі співробітників показав нібито службове посвідчення старшого лейтенанта спецпідрозділу «Титан».

Інші учасники інциденту службові посвідчення не продемонстрували. Озброєні люди, за спостереженнями знімальної групи, охороняють приватну особу – а саме російського бізнесмена Павла Фукса. Він приземлився на приватному літаку та вийшов із VIP-терміналу аеропорту «Київ» у супроводі цих осіб невдовзі після інциденту.

Під час зйомок VIP-терміналу охоронці не вперше агресивно реагують на знімальну групу програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та каналу «UA: Перший». Раніше охорона народного депутата Сергія Льовочкіна перешкоджала журналістам знімати, як Льовочкін із сестрою виходять з приватного літака.

23 серпня журналісти «Схем» зняли, як російський бізнесмен Павло Фукс разом із лідером депутатської групи «Відродження» Віталієм Хомутинником прилетіли в аеропорт «Київ» з Харкова на приватному літаку Gulfstream G280.