На «Ягодині» у німця знайшли рідкісні книги

Працівники СБУ на митному посту «Ягодин» знайшли у громадянина Німеччини збірку рідкісних книг.

Про це інформують у прес-службі СБУ у Волинській області.

Іноземець намагався незаконно вивезти з України у багажнику власного автомобіля збірку книг з 22-х томів:«Meyers Konversations-Lexikon DritteAuflage. Leipzig» (16 томів), один том  «Ключ до енциклопедичного словника», п’ять томів – «Fabres-Supplement» (Доповнення)та Біблію.

Згідно з висновками експертів, вилучена знахідка – повна збірка третього перевидання енциклопедичного словника Мейера – однієї з головних німецьких енциклопедій, що існувала під різними назвами та виходила у вигляді різних видань з 1839 по 1984 рік, доки не було об’єднана з енциклопедією «Брокгауза». За висновками експертів, книги – рідкісні (до 1946 року) і становлять історичну та культурну цінність, їхня вартість може перевищувати 37000 гривень.

Вилучена Біблія «DieBibeloderdieganzeHeiligeSchriftdesAltenundNeuenTestaments D. MartinLuthersStuttgart, 1936» («Біблія або Все Письмо Старого і Нового Завітів. Доктора Мартіна Лютера Кінга») є рідкісною книгою (до 1946 року). Палітурка Біблії чорного кольору з золотим тисненням. Обріз її сторінок покрито сусальним золотом, текст виконаний шрифтом  готичного стилю чорного кольору. Книга становить історичну, культурну і етнографічну цінність.

Наразі слідчі СБУ розслідують кримінальне провадження за частиною 2 статті 15 та частиною 1 статті 201 Кримінального Кодексу України.