Майже 200 тисяч волинян не мають доступу до місцевого ТБ

На Волині 200 тисяч мешканців, особливо її північних районів, не мають змоги приймати передачі місцевих та регіональних телемовників ні в аналоговому, ні в цифровому форматах.

Про це під час засідання колегії Держкомтелерадіо заявила начальник відділу інформаційної політики ОДА Світлана Головачук, – повідомляє Державний комітет телебачення та радіомовлення.

Оскільки область є прикордонною з Білоруссю та Польщею, велику увагу приділили питанню інформаційної безпеки. Одна з основних проблем регіону – це відсутність покриття частини території області вітчизняним теле- та радіомовником.

Серед загальнонаціональних телеканалів  аналоговим телевізійним мовленням найкраще покриття території сигналом УТ-1 – 95%; «1+1» – 80%, Інтер – 65 %, інші – до 50%. Найбільше охоплення телесигналом серед місцевих телекомпаній у Волинської регіональної дирекції НТКУ – 80% населених пунктів області. В цифровому форматі всі телекомпанії, що присутні в МХ-1, -2, -3, -5, забезпечують покриття 65% території.

«Наразі майже 200 тисяч жителів Волині, особливо її північних районів, не мають змоги приймати передачі місцевих та регіональних телемовників ні в аналоговому, ні в цифровому форматах. Цей  інформаційний вакуум, на жаль,  заповнюють   телеканали  Білорусі, а  через їхні  передавачі – й  Росії, серед яких є й програми, заборонені для ретрансляції на території  України, що створює загрозу інформаційному простору регіону», – повідомила начальник відділу інформаційної політики Волинської ОДА Світлана Головачук.