Майбутня надія та опора: у Луцьку ветерани зустрілися із ліцеїстами

У Луцьку відбулася зустріч ветеранів Другої світової війни, війни в Афганістані, учасників російсько-української війни із вихованцям Волинського обласного ліцею із посиленою військово-фізичною підготовкою.

 Зустріч відбулася у ліцеї 27 вересня.

До Луцька завітала делегація ветеранів України, аби віддати шану загиблим Героям. У рамках візиту запланували й відвідини ліцею, де виховують майбутніх офіцерів.

Очільник Державної служби у справах ветеранів а учасників антитерористичної операції у Волинській області Андрій Омельчук пригадав, що у часи Майдану ліцей був базою підготовки для самооборонівців та майданівських сил, тож місце – символічне. Він подякував ліцеїстам, що обрали таку складну та небезпечну професію.

«Ви станете достойними офіцерами та захисниками батьківщини, бо девіз  «честь – нікому, любов – Батьківщині» правильний», – додав він.

Опісля вихователів, учнів та директора Павла Боснюка нагородили відзнаками та подарували книгу «Козацьке братство лицарство України».

Директор ліцею подякував за таку увагу та запевнив – ось уже 15 років, як тут роблять усе, аби в сектор оборони потрапляли гідні офіцерського звання випускники.

Понад 600 випускників ліцею брали і беруть участь у антитерористичній операції, двоє працює заступниками голови Нацполіції та Антикорупційного бюро. Три випускники стали комбригами, 12 є командирами частин ДСНС, 9 працює в центральному апараті Служби безпеки.

Опісля з ліцеїстами поспілкувалися ветерани. 90-річна Емілія Іваненко, представник Міждержавного союзу за дружбу міст-героїв та міст воїнської слави зазначила, що ліцею такого рівня на території колишнього Радянського Союзу годі й шукати.

«Зараз, при надважких обставинах тут виховують молоде покоління, гідне нашого…Таку любов до Батьківщини може виховати мало який ліцей», – вважає ветеран.

Голова обласної спілки ветеранів Афганістану Григорій Павлович пригадав, як у 18-ть років його призвали до армії та він два роки відвоював на чужій війні. Тоді загинуло 70 волинян, ще 3 зникли безвісти.

«Сьогодні на власній землі загинуло вже 165 волинян»,  – зітхнув чоловік. Багато з  його побратимів з Афганістану воювали й на Сході України, і для когось ця війна стала останньою.

«Наш святий обв’язок – захищати свою державу», – наголосив Павлович. Він побажав ліцеїстам сміливості та наснаги до навчання.

Ветерани Другої світової війни Василь Клюй та Григорій Дзюбенок розповіли, як ще зовсім молодими їм довелося пройти війну. Хтось зустрічав її у складі Чорноморського флоту, а когось вона застала збитим літаком у полі.  Ветерани наголосили на необхідності добре опанувати військове ремесло, адже захищати власну землю – справа честі. Територія ж  України завжди була ласим шматком для інших країн, тому треба завжди бути готовим виконати священний обов’язок.

 Директор подякував делегації за спогади.

«Як людина військова, вважає, що запобігти війні можуть Збройні Сили, які можуть протистояти будь-якому противнику», – підсумував Боснюк.

Він запросив усіх на екскурсію, а згодом – скуштувати у їдальні солдатської каші.