Луцькі депутати «провалили» мораторій на МАФи

Депутати Луцької міської ради не підтримали проект рішення щодо запровадження із 1 жовтня до 1 лютого мораторію на встановлення МАФів на 12 вулицях, поки на них не розроблять комплексні схеми.

Таке рішення прийняли під час сесії міськради у середу, 28 вересня.

Заступник міського голови Сергій Григоренко пропонував мораторій з 1 жовтня на надання дозволу на розташування тимчасової споруди на вулицях Воїнів-Інтернаціоналістів, Кравчука, Конякіна, Володимирської, Дубнівської, Федорова, Ветеранів, Окружної, Гнідавської, Потебні, Бенделіані, Станіславського, бульвару Дружби Народів.

За словами Григоренка, громадськість та представники ОСББ зможуть подати свої зауваження щодо розробки схем розміщення тимчасових споруд на цих вулицях завдяки тому, що всі схеми будуть завчасно опубліковані. Він нагадав, що по 12 вулицях міста схеми вже були розроблені за березень-квітень-травень і це рішення працює, бо нові МАФи там не з’являються.

На думку депутата Григорій Пустовіта, це рішення не властиве для міської ради, бо належить до сфери відповідальності виконавчих органів. Натомість міський голова Микола Романюк відзначив, що юридичне управління міськради та голова профільної комісії міськради завізували цей проект рішення, тому він відповідає чинному законодавству, а депутат Олександр Козлюк відзначив, що таке рішення доречне, “якщо ми хочемо впорядкувати наші вулиці”.

Водночас Ігор Поліщук зауважив, що завдяки такому “радикальному” рішенню сотні людей можуть втратити роботу. Він додав, що встановлювати кіоски на певному місці мають на конкурентних засадах на основі того, хто із охочих їх поставити встановити кращі умови. Інший депутат – Євгеній Ткачук – додав, що варто враховувати першочергове надання ділянок місцевим виробникам, щоб їх не зайняли виробники “із Києва”.

У підсумку більшість депутатів не підтримали проект рішення. “За” – лише 17 депутатів.